Bunu okuyorsunuz:
“Güneşli Bir Aşk Hikayesi” Birileri’nden Yeni Tekli: Yüzünde Taşlar

“Güneşli Bir Aşk Hikayesi” Birileri’nden Yeni Tekli: Yüzünde Taşlar

birileri yüzünde taşlar

Birileri’nin yeni teklisi Yüzünde Taşlar, tüm dijital platformlarda yerini aldı!

 

26 Ocak’ta yayınlanan Yüzünde Taşlar, grubun 3. stüdyo albümünün ilk teklisi olma özelliğini taşıyor. Sözü Jan Soykök’e müziği Birileri’ne ait olan Yüzünde Taşlar’da vokalde Jan Soykök, elektro gitarda Baturalp Yılmaz, bas gitarda Emre Dereli ve davulda Çağdal Topal yer alıyor. Şarkının prodüksiyonunda ise Ozan Çanak imzasını görüyoruz.

Bu, adeta baharı getiren şarkı, tüm pozitifliğiyle tam da kışın kasvetini içimizden atmaya en ihtiyaç duyduğumuz zamanda geldi. Her şey çok iyi olacakmış gibi hissettiren müziği, hemen girişindeki gitar riffi ile birlikte bir güneş gibi bizi kendine çekiyor ve mutluluğun asla eksik olmadığı sahillere götürüyor.

 

“Yüzünde taşlar, hep de öyle başlar yeni güne
Eder sabahı, uyumaz bi’ türlü istese bile
Hüzün de haklı, yüzünde saklı cenneti
Serer önünde, gülüşünde bin türü güzelliğin”

 

Özgürleştirici, yüz güldürücü bir enerjisi olan Yüzünde Taşlar’da çok tatlı bir aşkı dinliyoruz. Dünyanın en sağlıklı sevme biçimi anlatılıyor şarkıda, yük olmayan ve umut dolu bir sevgi. Aşkı anlatırken kahrolmalı, ölüp bitmeli bir sürü şarkı varken, Birileri’nin aşkı neşeli ve soft bir perspektiften göstermeleri o kadar değerli ki… Ve grubun söz yazarı Jan Soykök, bunu çok güzel bir biçimde başarıyor. Ultrapop’u ve Neredeyse Yanımda’yı gibi Yüzünde Taşlar’ı da dinlediğimizde sevmenin sevilmenin bir mücadele, bir kendini kanıtlama çabası olmadığını hatırlıyoruz. Aşık Olmamam Gerek’te bir gidişin ardından kalan olmayı dinlesek bile yine de o optimistik yaklaşımı hissediyoruz. Her şeyin deyim yerindeyse bir şova dönüştüğü bu dönemde bu sakinlik, Yüzünde Taşlar’ın sözlerinde geçtiği gibi bu şarkıları dinleyenlerin durulmasını sağlıyor.

 

“Kendini anlat bana, bildiğimi bilmeyeyim
Derdine ortaklığa, bugün, yarın ve daima
Kaybolan anlamları yerlerine koymaya
Doğmalıdır kuvvetimiz birliğimizden yan yana”

 

Birileri,  yeni albümünden şarkıları yayınlarken bir yandan da konserlerinde dinleyicileriyle buluşmaya devam ediyor. Hatta 1 Şubat’ta bir İstanbul konserleri olacak! Yüzünde Taşlar’ı canlı dinleyip bağıra bağıra söylemek isterseniz konseri kaçırmamanızı öneririz. Ayrıca yeni albüme adım adım yaklaşırken bu sürece eşlik etmek ve başka konserlerden haberdar olmak isterseniz Birileri grubunu Instagram ve Twitter hesaplarından takip etmeyi unutmayın!

 

 

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
1
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0