Bunu okuyorsunuz:
Hay Bin Kunduz Nedir, Ne Değildir?

Hay Bin Kunduz Nedir, Ne Değildir?

Hay Bin Kunduz

2012’nin Haziran’ında kurulmuş olan Hay Bin Kunduz, o gün bugündür Ankara, İstanbul ve Eskişehir’de konserler verip, dinleyicileriyle buluşuyor.

https://www.youtube.com/watch?v=2M8WctVlCpU

Kıvanç Kürkcü ve Yiğit Seferoğlu’nun dahil olduğu grup senelerdir sergiledikleri canlı performanslarda söyledikleri şarkılarını İnsanlık Naaşı adlı bir albümde toplamışlardır. 2016’nın Kasım ayında internetten dinleyicisiyle buluşan albüm 9 şarkıdan oluşuyor ve bu albüm baştan sona bir insan hayatının özeti niteliğini taşımakta. Zaten bunu albümün isminden de gayet rahatça anlayabiliyoruz: “İnsanlık Naaşı”

Hay Bin Kunduz 2016’da yeni albümünü yayınlamadan önce ise şöyle bir açıklama yapmıştı: “Gün itibariyle Hay Bin Kunduz adıyla İnsanlık Naaşı adlı ilk albümümüzü yayınlıyoruz. Tam 4 yıldır İstanbul, Ankara ve Eskişehir’de çeşitli mekanlarda dinleyicilerimizle buluştuk, defalarca kayda girdik. Ama bir türlü sonunu getiremedik. Grup olduk, dağıldık. Ama şarkılara olan inancımız hiç yok olmadı ve bugünlere kadar geldik. Bu süreçte yanımızda olan herkese teşekkür ederiz. Dinlerken hoyrat davranmamanızı rica ederiz. Bu 9 şarkının içinde koskoca bir 4 yıl saklı. Hay bin kunduz sonunda gururla sunar.”

Hay Bin Kunduz’u Spotify’dan da dinleyelim diyorsanız, buradan ulaşabilirsiniz! Keyifli dinlemeler…

https://open.spotify.com/album/4wgWY67tlWIX7SQXClqdmd

“En yüksek rütbeler, diz çöksünler önümüzde; kıymette binen gaflete düşen kardeş türkülerinde gözüyle görenler gerçeği kaçırdı, kırdığın dümenler sabrımı taşırdı… İnsanlık naaşı.”

 

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
0
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0