Bunu okuyorsunuz:
Hemen Şu An DKTT Dinlemeniz İçin 5 Geçerli Neden

Hemen Şu An DKTT Dinlemeniz İçin 5 Geçerli Neden

dolu kadehi ters tut

Yılın ilk haftasındayız, yeni yılda geçtiğimiz yılda severek yazdığım serime geri dönmek istedim. Bu hafta hep beraber Dolu Kadehi Ters Tut dinliyoruz! Grubu bu kadar çok sevmemin nedeni: arkadaki ritmlerin güzelliği ve şarkı sözlerinin samimiyeti. İşte size 5 geçerli neden…

 

1) “Dünyanın En İyi Albümü”nü çıkardılar.

İlk stüdyo albüm 3 Kasım’da yayınlandı. İlk albümün ev ortamında kaydedilmiş olmasının sıcaklığında, ilk albümdeki şarkılar kadar enerjik bir albümle geldiler. Bizle konuşuyormuş gibiler her şarkıda yine. Vokalde Uğurhan Özay, gitar ve geri vokalde Mürsel Oğulcan Ava’yı görürken davulda Tümerkan Aldanmaz ve bas gitarda Alp Alptekin’i görüyoruz.

İddialı albümlerinin adını Spotify’da gördüğümde “Hmm..” demiş olsam da dinledikçe bağımlısı oldum, en azından bir kaç şarkı –sayı verip birkaç yazdığım için kendimi ele vermek istemiyorum, zira benim bir kaçım sizin de bildiğiniz gibi 5-6 oluyor- benim dünyamın en güzel şarkıları. Umarım sizinkinin de olurlar.

 

 

2) Şarkılarına kendileri cevap veriyorlar

İlk albümdeki Aldattın Mı’ya cevaben Aldattım adlı bir şarkı var ikinci albümde. İlk albümdeki şarkı ne kadar eğlenceli ve güzelse bu da öyle. Hatta devam filmlerinin ilkini geçemeyip performans olarak altta kaldığı bu dünya koşullarında ben bu şarkıyı ilkine göre daha çok sevdim. Tabi bu “devam şarkısı” tamamen benim hayal ürünüm, yalnız kaliteli bir hayal ürünüm. Yönetmen koltuğunda Oğulcan Ava var tabi ki, hikaye Uğurhan Özay ile ikisine ait.

 

 

 

3) Klipleri gitarda gördüğümüz Mürsel Oğulcan Ava’nın çekiyor olması.

Oğulcan Ava’nın yönetmenliğini yaptığı video klipleri izliyoruz ilk albümden beri. İşin sadece müzikal kısmının değil görsel zenginliğinin de birer parçası olarak görüyoruz ikiliyi. Eline sağlık yönetmenim!

 

 

4) İş birliklerini dinlemeyi seviyorsanız eğer alternatif müziğin sevilen isimlerinden Deniz Tekin ve Can Ozan ile ortak şarkı çıkarmış olmaları.

Yok yok bu son bir haftadır durmadan DDKT dinliyor olmamın sebebi bu şarkı açıkçası. Hem sözleri çok etkileyici, hem başarılı düzenlemesi -burdan Can Ozan‘ı ayakta alkışlıyoruz- hem de duyguyu hemen size geçiyor oluşu ile bağımlısı olacağınız türden bir çalışma Belki. Üstelik Deniz Tekin‘in sesindeki tınıyı çok sevdiğimizden şarkıyı nasıl favorilere eklemeyiz? Video klipteki detaylar ile şarkının desteklenmiş olması, Sabahattin Ali’ye saygı duruşunda bulunmaları hep başarılı ve şarkıyı sahiplenmemizi sağlayan detaylar.

Üstelik video klipte 3 Deniz Tekin var. Alta grup içerisinde çekilmiş eğlenceli bir kamera arkası klibini bırakıyorum, mutlaka izleyin. 🙂

 

 

5) Doların 1 olduğu zamanları özlediyseniz eğer yine dinleyin.

En yakın arkadaşlarımdan birine Tehlikeli İkilem ve #23 şarkılarını yolladım, “Nerden buluyorsun böyle şarkıları?” dedi, o kadar eğlenceli şarkılar ki. E biraz kendimi de görmüyor değilim, dolar 1 iken aynı duyguları hissediyormuşuz demek ki, ve “Benim gibisi bir iki senede bir gelir ve de daha vakit var!” 

 

 

Bu maddeye bunu da eklemesem olmazdı. O kadar enerjik bir klip olmuş ki! Hemen bir tık tık ile siz de o moda girebilir ve kendinizi klibin bir parçası olarak bulabilirsiniz. Bakın o eller kollar durmuyor, yüzünüzdeki sırıtış gitmiyor!

 

 

Alternatif müziğin başarılı temsilcilerinden olduğunu düşündüğüm ve favori gruplarım arasına giren Dolu Kadehi Ters Tut‘u şiddetle, hemen şu anda, her işinizi bırakarak ya da işinize eşlik edecek şekilde, yani bi’ şekilde dinlemenizi öneriyor, duyduğuma göre oldukça samimi ve seyirciyle etkileşimli konserler veren grubu canlı dinlemenizi öneriyor -çünkü ben dinlemek için can atıyorum- şimdilik sosyal mecralardaki kayıtlarıyla yetinmenizi diliyorum. Eğer 21 yaşından küçükseniz, hemen şu etkinliğe bilet alarak muhteşem bir festivalin de parçası olabilirsiniz.

Biletler: https://goo.gl/5eVKVX

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
5
ilginç
3
kalp <3
32
karasızım
1
olamaz!
0
üzücü
0