Bunu okuyorsunuz:
“Bulunmaz Bir Yol Arayışı” Billur Battal ve Arsan’dan Sarmadın Bi’ Kez

“Bulunmaz Bir Yol Arayışı” Billur Battal ve Arsan’dan Sarmadın Bi’ Kez

billur battal

Billur Battal ve Arsan’ın yeni teklisi Sarmadın Bi’ Kez tüm dijital platformlarda yerini aldı!

 

19 ocak’ta yayınlanan Sarmadın Bi’ Kez’in söz ve müziği Billur Battal ve Arsan Salaryfar’a ait. Parçada mix’te Arsan Salaryfar, mastering’de ise Adham Farid isimlerini görüyoruz. Billur’un Instagram’da adım adım yaratım sürecini paylaştığı Sarmadın Bi’ Kez, Arsan’ın sesini ilk kez dinlediğimiz şarkı olma özelliğini taşıyor. Billur Battal’ın diğer şarkılarında, Seda Erciyes şarkılarında prodüksiyon kısmında adını gördüğümüz Arsan, Sarmadın Bi’ Kez’de vokallerde Billur Battal’a eşlik ediyor. Duygulu vokalinin yanında parçanın müziğinde de yine harikalar yaratan Arsan’ın, yer aldığı diğer parçalarda yaptığı eklektik dokunuşlara Sarmadın Bi’ Kez’de de yer vermiş olması, bize eve dönmüşüz gibi hissettiriyor.

 

“Uzaktan sığ göründü bu dipsiz batak
Düştüm, çıkmaya çalıştım durmadan
Çarptım, kanatlarımda yaralar”

 

Sana bi’ yol var mı?

Biten bir ilişkinin ardından söylenemeyen sözleri dinlediğimiz şarkıda, her bir dizede farklı farklı yaraları kanatıyoruz. Şarkıda birçoğumuza tanıdık gelen hisleri yalın ve çarpıcı bir şekilde sözcüklere döktüklerini görüyoruz. Bu sayede dinleyen herkes şarkının içine çekilip kendi aştığı yollardan bir parça bulabiliyor.

Aslında Billur’un şarkılarını genel olarak düşündüğümüzde tekrar tekrar toksik döngülere düşen birinin hikayesini izliyor gibiyiz. Sarmadın Bi’ Kez de bu evrene çok güzel oturmuş. Örneğin Histeri’de “Hiçbiri sen değil, her günüm histeri, kendime geldiğim anda yüzüme çarpar, gerçekler buysa eğer ölsem de olmaz, aramızda yollar” sözleriyle; Kelepçeler’de “Hatalarım döner durur gözüm kapandığında, düşünceler kelepçeler gibi akıllanmam” sözleriyle dinleyene anlaşıldığı ve bocalarken yalnız olmadığı çok güzel bir biçimde hissettiriliyor.

Billur’un söz yazımındaki samimiyet ve “gerçeklik” çok değerli. Bu şarkıda aşkın iki tarafını olmamız, müzik sektörünü domine eden eril sözler nedeniyle aşka hep tek taraflı yaklaşımları görürken şimdi başka bir perspektiften de bakabildiğimiz bize içten bir şekilde “Sonunda…” dedirtiyor. Alternatif sahnede bile erkek egemen hale getirilmeye çalışılan düzende, kadınların hislerini anlamayan ve anlatamayan şarkı yazarlarının yanında yükselişte olan kadın şarkı yazarlarının varlığının hepimizi mutlu ettiğini de belirtmeden geçemeyeceğiz.

 

Her bi’ darben üstüme
İz bıraktı göğsüme
Sarmadın bi’ kez bile
Sarmadın bi’ kez bile”

 

Üretimlerine hız kesmeden devam eden bu yaratıcı sanatçıların yeni şarkılarından haberdar olmak için Billur Battal ve Arsan’ı Instagram hesaplarından takip etmeyi unutmayın!

 

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
1
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0