Bunu okuyorsunuz:
İrfan Alış ve Barış Çapkın’dan Yepyeni “Meydanlar”

İrfan Alış ve Barış Çapkın’dan Yepyeni “Meydanlar”

irfan alış - barış çapkın

Barış Çapkın ve Peyk grubundan tanıdığımız İrfan Alış, birlikte yürüttükleri projenin ilk canlı kayıt videosu “Meydanlar”ı yayınladılar. Sözleri İrfan Alış’a, müziği ise Barış Çapkın’a ait olan parçanın düzenlemesi de ikiliye ait. Kendilerine bas gitarda Yiğit Egemen, davulda Atıl Çelik, trombonda ise Övünç Aslan eşlik ediyor.

İkilinin bu projeyi yaratma sürecine değinecek olursak, 2015 yılında Barış Çapkın’ın yayınladığı dört parçalık EP’si “Yalandan”ın ardından İrfan Alış ile tanışmışlar. Sonrasında Barış Çapkın’ın 2013 yılında yazmış olduğu bir piyano melodisini zamanla birlikte değiştirip son halini vermeleriyle “Meydanlar”ın kemik hali oluşmuş.

Parça ilk olarak 2017’nin eylül ayında YouTube üzerinden dinleyicilerle buluştu. Parça yayınlandıktan 2 ay sonra çekilen canlı kayıt videosu ise şimdi yine YouTube’da yayında.

Video İzmir/Gümüldür’de İrfan Alış’ın kendi mağazasında çekilmiş. Arka plandaki cansız mankenler videodaki en dikkat çekici ayrıntılar olabilir. Parçanın kayıt ve mixi Barış Çapkın’a ait. Spotifydan single olarak da bulunan parçanın mastering’i ise İstanbul Babajim Stüdyolarında Güven Ersoysal tarafından yapıldı. “Meydanlar”, dijital platformda Eğlence Fabrikası etiketi ile yerini aldı.

Bu proje kapsamında bir yeni şarkının canlı kayıt videosunun daha yolda olduğunu söylemeden geçmeyelim. Yakaladıklar frekansı dinleyiciye de çok iyi aktaran ikilinin yeni çalışmalarını da merakla bekliyoruz.

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
1
kalp <3
0
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0