Bunu okuyorsunuz:
İzmirli’nin Vazgeçilmezi “Küf Vintage”

İzmirli’nin Vazgeçilmezi “Küf Vintage”

küf vintage izmir

Son yıllarda, moda dünyasında “vintage” akımı ortalığı kasıp kavurmaya başladı. Modanın dahi çocukları da bu akımdan etkilenmiş olmalı ki defilelerinde modern tarz ile vintage’ı buluşturdu. İzmir de bu geriye dönüşten haliyle etkilenmiş olmalı ki birçok vintage butik açıldı ve bunlardan en popüler olanlarından biri de Küf Vintage. Alsancak‘ın göbeğinde olan Küf, bulunduğu konum itibariyle de ulaşılması kolay.

İçeriye girildiği zaman ambiyansı ve çeşit çeşit ürünleri insanı bir anda geçmişe götürmeye yetiyor. İncili iri küpeler, chokerlar, Altın işlemeli kolyeler, broşlar, anvelop kullanım gömlekler, çantalar, şapkalar, denimler, outfitler… Daha görülmeye değer birçok ürün. Türkiye’nin birçok yerinden sipariş alan Küf, ürünlerini Instagram sayfasına yükledikleri anda tükeniyor. İnanması zor, bir anda nasıl böyle tükenebileceği ama maalesef doğru. Maalesef diyorum çünkü alamayanlar için büyük bir hayal kırıklığı oluyor. Özellikle; gömlekleri, takıları, kaban-ceketleri de çok fazla talep alıyor, geldikleri gibi hemen gidiyorlar.

Moda severler olarak eğer imkanımız varsa moda haftalarına katılmayı, yeni açılmış butiklerin davetlerine veya diğer moda severlerle bir araya gelip sohbet eşliğinde birkaç ürün bakmayı severiz, hatta birkaç da fotoğraf çekilmeyi.

küf vintage izmir

Küf de publikmarket hashtag adı altında hafta sonları sergi düzenleniyor. Taş duvara dizilmiş askıda ceketler hoş bir dizayn içinde hem alışveriş hem de eğlenebileceğiniz bir ortamı da var. Bu da Küf’ü diğerlerinden daha ayrı bir yere koyuyor. İkinci el ürünlere sıcak bakmayanlardansanız kendi tasarımları da var ama vintage ürünleri hiçte ikinci el gibi değil. Bu yazıdan sonra bir göz atın derim.

Instagram hesabı için buraya tıklayabilirsiniz.

 

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
0
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0