Bunu okuyorsunuz:
Johnny Depp Filmlerinden Sizin İçin Seçtik: En İyi 10 Şarkı Sizlerle

Johnny Depp Filmlerinden Sizin İçin Seçtik: En İyi 10 Şarkı Sizlerle

johnny depp wily wonka

Bugün sizler için başarılı aktör Johnny Depp’in en iyi filmlerinden en iyi şarkılarını dinledik ve çok da keyif aldık! Sizi bu Amerikan oyuncunun hem filmlerinin hem de müziklerinin akışına bırakarak keyifli dinlemeler diliyoruz.

1) Edward Scissorhands: Edward Scissorhands’in mucidi işini Edward’ı tamamlayamadan ölmüş ve Edward’ı makaslardan oluşan elleriyle başbaşa bırakmıştır. Peg Boggs’in onu evine götürmesiyle birlikte topluma karışmaya başlar ve olaylar gelişir. Klasikleşmiş bir modern çağ masalı olan bu yapımın yönetmenliğini Tim Burton üstlenmekte.

2) The Long Ranger: İlk kez 1930’lu yıllarda ABD’de bir radyo programında ortaya çıkan Maskeli Süvari karakteri daha sonra televizyon dizisi ve sinema filmleriyle izleyiciye sunulmuştu. Gore Verbinski’nin üstlendiği bu Maskeli Süvari filminde Kızılderili ruhani savaşçı Tonto’yu Johnny Depp, hukuk adamlığından süvariliğe geçiş yapan John Reid’ı Armie Hammer canlandırmakta. Birbirlerine zıt iki karakter, yolsuzluk ve açgözlülükle savaşmak için bir araya gelir ve olaylar gelişir.

3) Charlie’nin Çikolata Fabrikası: Charlie ailesiyle yaşayan fakir ve küçük bir çocuktur. Geçinebilmek, eve katkıda bulunmak için ayakkabı boyacılığı gibi işler yapmaktadır. Willy Wonka ise ünlü bir çikolata fabrikasına sahiptir ve tüm dünya yıllardır kapalı olan bu fabrikayı merak etmektedir. Willy Wonka çikolatalarından 5’inin içine altın biletler saklar, şanslı çocuklardan biri de Charlie olur ve olaylar gelişir.

4) Chocalate: Küçük bir Fransız köyüne taşınan anne ile kızı bir çikolata dükkanı açarlar ve zevkin, eğlencenin ve özellikle de çikolatanın yer aldığı yepyeni bir hayata başlarlar. Bunu uygunsuz görerek ahlak bekçiliği yapan insanlar olur, bu kişilerin önderliğini de belediye başkanı yapar.

5) Sweeney Todd / The Demon Barber of Fleet Street: Sweeney Todd İngiltere’de berberlik yaparak yaşamını sürdüren, çok güzel bir eşi olan, hayata umutla bakan bir adamdır. Yersiz bir suçlama ile hapse atılıp sürgüne gönderilir. Sweeney Todd kurtulup geri dönmek ve intikam almak için yemin eder. Yıllar sonra geri geldiğinde her şey çok değişmiştir ama onu hatıralar içerisinde sabırla bekleyen biri vardır: Bayan Lovett…

https://www.youtube.com/watch?v=10tee6Eff34

6) Finding Neverland: James Matthew Barrie’in hayatının en büyük projesi olan Peter Pan’i nasıl oluşturduğunu anlatan film James’in sokaklarda, parklarda dolaşarak ilham aramasıyla başlar. Bu ilhamı tanıştığı bir aileden bulur fakat daha yapacak çok işi vardır. Öyküyü yazmak, insanlara sevdirebilmek gibi…

7) Alice in Wonderland: Kitaptan uyarlama olan Alice in Wonderland’i bir de Tim Burton’dan izleyelim. Johnny Depp ve Tim Burton’ın 7. kez bir araya geldiği yapım 17 yaşındaki Alice’in bir sosyete partisinden kaçarak beyaz bir tavşanı takip etmesiyle başlar. Tavşanı takip ederken çukura düşmesiyle birlikte kafasındaki gerçeklik de son bulur. Yoksa hayal mi demeliyiz?

8) Dark Shadows: Barnabas muhteşem bir hayat sürerken kıskanç bir cadı tarafından lanetlenerek kontluğu elinden alınan ve 200 yıl tabutta kilitli kalan bir vampirdir. 1972’de kopan bir fırtına sonucu tabutu yeraltından çıkar ve meraklı köylüler sayesinde artık özgür bir vampirdir. Barnabas’ın makamını ve intikamını almak için yaşadığı malikaneye geri dönmesiyle olaylar gelişir.

9) Ed Wood filmleri son derece keyif verici olan bir kült film yönetmenidir. Tim Burton daima ilhamları arasında tuttuğu Wood’un filmcilik serüveni üzerine bu filmi gerçekleştirdi.

Ed Wood’un en çok bilinen yapımlarını çektiği dönem ve film yapma konusundaki hırsını konu edinen bu yapım Tim Burton’ın en iyi filmlerinden biri.

10) Dead Man: 19. yüzyıldaaybedecek bir şeyi olmadığını düşünen genç bir adam, Batı Amerika’nın uç kısımlarına, bilmediği bir yere muhasebeci olmak için gider ama o gidene kadar yerine çoktan başkası alınmıştır. “Nobody” isimli dışlanmış bir Amerikan yerlisinin hayatına girmesiyle Batılı olmaya karar verir. Blake’in doğasına zıt olsa da Blake silah kullanan, kural dışı avlanan bir katile dönüşür. Blake yavaşça kontrolünü kaybeder.

https://www.youtube.com/watch?v=9KIKD8APkEU

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
2
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0