Bunu okuyorsunuz:
En Az Hikayesi Kadar Müzikleriyle de Kalbimizde Yer Edinen Film “Sing Street”

En Az Hikayesi Kadar Müzikleriyle de Kalbimizde Yer Edinen Film “Sing Street”

John Corney 2007 yılında “Once” filmi ile karşımıza çıkmıştı. Fazlasıyla sevilmişti. Ardından 2007 yılında “Begin Again” ile tam anlamıyla bomba gibi bir dönüş yaptı. İlk filmdeki sadeliği bir kenara bırakarak, yıldız oyuncu kadrosu ile oldukça konuşuldu. Filmde Keira Knightley, Mark Ruffalo, Adam Levine, James Corden gibi ünlü oyuncular yer aldı. Bu çıkışın ardından yine uzun süre bekleyen Corney, 2016 yılında “Sing Street” ile boy gösterdi.


İrlanda yapımı olan film Dublin sokaklarında geçiyor. Film, 80’lerde aşık olduğu kızı etkilemek için bir müzik grubu kurmaya karar veren Conor isimli gencin hikayesini anlatıyor. Filmin ismi de buradan geliyor çünkü kurdukları grubun adı “Sing Street” oluyor. Conor önceleri cover’lar ile ilerlese de, abisinin büyük desteği sayesinde kendi şarkılarını da yapmaya başlıyor. Filmde Duran Duran, The Cure, Motörhead gibi sesler duymamızın yanı sıra Sing Street’ten özgün sesler de duyuyoruz. Sing Street’in müziklerinin sahibi ise Gary Clarck…

Buram buram özgürlük ve müzik kokan Sing Street’i mutlaka izlemelisiniz. İzledikten sonra “Hayallerinin peşinden koş!” diye bağıran iç sesinizi de iyi dinleyin!

Filmin efsane müzikleri için ise sizi aşağıya davet ediyorum. Günlerce, aylarca bıkmadan dinlemelik playlist.

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
1
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0