Bunu okuyorsunuz:
Kadıköy’de Bulunan, Kahvenizi İçip Kitap Okuyabileceğiniz 15 Enfes Mekan!

Kadıköy’de Bulunan, Kahvenizi İçip Kitap Okuyabileceğiniz 15 Enfes Mekan!

Kadıköy, İstanbul’un gözdesi olan ve alternatif kültürün kalbi diyebileceğimiz bir semt. Mekanları ile de en çok tercih edilme özelliğine sahip olsa gerek. Özellikle son zamanlarda 3. dalga kahve dükkanları herkesin dilinde. Küçük, çoğunlukla kıyıda köşede kalmış, fakat kahveleri ile unutulmayan mekanlar…

 

Kadıköy’ün en çok sevilen 15 mekanını sıraladık sizler için. Kahvenizi içip, bilgisayarınızda çalışabileceğiniz, kitabınız ile saatler geçirebileceğiniz, arkadaş sohbetleri için bire bir olan bu mekanları gelin birlikte inceleyelim.

 

1.  Walter’s Coffee

Walter’s Coffee
– Walter’s Coffee

Dünyadaki ilk Breakind Bad temalı kafesi olarak gündeme oturan ve fazlasıyla sevilen bir mekan Walter’s Coffee Roastery. En ilgi çekici yanı ise sunumları, laboratuvar malzemeleri ve giysileri ile fotoğraf çektirebileceğiniz özel alanı. Sunumlar ise yine laboratuvar ortamı havasında. Beher shot’lar ile kahvelerinizi oluşturuyorsunuz. Tat olarak diyecek söz bulamıyor, mutlaka denemenizi öneriyorum. Mekan görsel olarak da harika. Fotoğraflarını takip etmek için Instagram hesaplarına bakabilirsiniz.

Caferağa, Badem Altı, Bademaltı Sk. No:21, 34710 Kadıköy/İstanbul

 

2. Cherrybean Coffees

Cherrybean Coffees
– Cherrybean Coffees

Büyük bir alana sahip olan Cherrybean, kütüphanesi ve lezzetli kahveleri ile vazgeçilmezlerden. Değişim kütüphanesi bulunan mekana kitabınız ile gidip, başka bir kitap ile çıkabilirsiniz. Ayrıca bahçesinde huzurlu zaman geçirmek de mümkün.

Instagram için buraya tıklayabilirsiniz.

Caferağa, Caferaağa Mahallesi Moda Caddesi No:122, 34710 Kadıköy/İstanbul3. Coffee-Inn

Coffee inn
– Coffee inn

Duvarlarındaki film afişleri ve replikleri ile dikkatleri üzerine toplayan bir mekan. Elbette ki kahveleri de en az duvarları kadar enfes. Instagram hesaplarından takip edebilirsiniz.

Caferağa Mahallesi, Kadife Sokak, No:17/1 Kadıköy/İstanbul

 

4. İstisna Tatlar

İstisna Tatlar
– İstisna Tatlar

Küçük ama fazlasıyla samimi bir mekan İstisna Tatlar. Adından da anlaşılacağı üzere farklı tatlar denemek isteyenler için harika seçim. Kendilerini Instagram hesaplarından takip edebilirsiniz.

Caferağa Mh. Moda Cd. 94/A Moda – Kadıköy

 

5. Rafine Espresso Bar

Rafine Espresso Bar
– Rafine Espresso Bar

Gerçekten de tam bir kahve barı! Enfes kahveleri, tatlıları ve güzel müzikleri ile saatlerce oturmanıza sebep olacak bir mekan. Mis gibi. Instagram hesapları ise burada.

Caferağa, No:, Moda Cd. No:69, 34710 Kadıköy/İstanbul

 

6. Mitte

Mitte
– Mitte

Sakin bir sokakta yer alan Mitte, kendinizi evinizde gibi hissettiriyor. Aslında bir cafeden fazlası bu mekan. Yeri geliyor bir galeri, bazen kütüphane, bazen atölye oluyor. Kahvelerinin yanı sıra uzun uzun kahvaltı sevenler için vazgeçilmez bir yer! Instagram hesaplarını takip etmeyi unutmayın.
Osmanağa, İhlas Sk. No: 4/a, 34714 Kadıköy/İstanbul7. Dört Kadıköy

Dört Kadıköy
– Dört Kadıköy

Kadıköy’ün en yaygın kahve dükkanlarından biri Dört. Küçük ama bilgisayarınızı alıp saatlerce çalışabileceğiniz bir mekan.  Kosta Rika Tarazzu, Kolombiya Supremo, Dört Kadıköy Blend, Guatemala Antigua favori kahve çekirdeklerinden. Denemeniz lazım! Dört’ü Instagram’dan takip etmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Caferağa Mah. Ressam Şeref Akdik Sok. No:19/A Moda- Kadıköy

 

8. NUN

NUN
– NUN

Aslında burası kahvelerinden çok vintage modası ile bilinen bir yer. Anlatarak değil o havayı yaşayarak keşfetmenizi isteriz. Nostalji sevenlerin alışınca kopamayacağı mekan Nun.

Caferağa, Şinasi Efendi Sk. No:13, 34710 Kadıköy/İstanbul

9. Page Cafe Gallery

Page Cafe Gallery
– Page Cafe Gallery

Burası hem kütüphane, hem galeri, hem kahveleri ile hayran bırakan bir kafe. Kendinizi bütün gün buraya teslim edebilirsiniz yani. Tablolarından gözlerinizi alamayıp, kitaplar,dergiler okuyabilirsiniz. Bilgisayarınızı alıp çalışabilirsiniz. Veya arkadaşlarınız ile Moda’da sohbet edip, güzel tatlılar yiyebilirsiniz. Daha ne olsun?! Instagram hesapları burada.

Caferağa, Moda Cd 121-1, 34710 Kadıköy/İstanbul

 

10. 180 Coffee Bakery

180 Coffee Bakery
– 180 Coffee Bakery

Dekorasyonu ile incelemelere, fotoğraf çekmelere doyamayacağınız bir yer burası. Tatlıları, kahveleri, kahvaltısı ile gönüllerde yer edinmeyi başarıyor. Gidin görün diyorum ben. Takip etmek için Instagram hesapları burada.

Caferaga mahallesi Dr. Erdal apartmani no:36 Moda/, Esat Paşa Sk., 34710 Kadıköy/İstanbul

 

11. NAAN Bakeshop

NAAN Bakeshop 
– NAAN Bakeshop

Kadıköy sokaklarındaki mis kokunun sebebi. Ekmekleri ile sevilen Naan, kahvaltısı ile de oldukça anılıyor. Şirin mi şirin bu mekan Kadıköy’ün gözdesi haline geldi. Denemelisiniz. Takip etmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Caferağa, Moda Cd. No:113, 34710 Kadıköy/İstanbul

 

12. Pappa Cafe

Pappa Cafe
– Pappa Cafe

Eski bir binada yer alan mekan buram buram nostalji kokuyor. Tam anlamıyla evinizdeymişsiniz hissi veren yerlerden burası. Sakinliği, müziği, geniş içecek menüsü ve lezzetli tatlıları ile mutlaka görmeniz, keyfini çıkarmanız gereken bir ortam bence. Buradan takip edebilirsiniz.

Caferağa, Ruşen Ağa Sk. No:18, 34710 Kadıköy/İstanbul

 

13. Montag Coffee Roasters

Montag Coffee Roasters
– Montag Coffee Roasters

Küçük fakat sakin bir mekan daha. Kahvelerini ısrarla deneyin diyoruz. Bu lezzeti anlatamayız çünkü. Burası da bir bilgisayar veya kitap ile saatler geçirebilecek bir yer. Takip etmek isteyenler için Instagram hesapları..

Caferağa, Muvakkıthane Cd. No:16, 34710 Kadıköy/İstanbul

 

14. Kropka

Kropka
– Kropka

Ev yapımı tatlıları ve şirinliği ile gördüğünüz an kendisine çeken bir mekan! Kahveleri ise enfes. Takip etmek için buraya tıklamanız yeterli.

Caferağa Mahallesi, Moda Caddesi, No 57/C, Kadıköy, İstanbul

 

15. Zoo

Zoo
– ZooDekorasyonuna bayıldığım mekan! Her şey ahşap. Sunumlar, dekorasyon.. Menü kısıtlı ama yeterli. Buraya bayılacağınızın garantisini verebilirim.

Caferağa Mah. Moda Cad. No:44 Kadıköy/İstanbul

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
2
ilginç
2
kalp <3
7
karasızım
2
olamaz!
0
üzücü
2