Bunu okuyorsunuz:
Kadıköy Rıhtımı’nda Sepya Kokuları

Kadıköy Rıhtımı’nda Sepya Kokuları

sepya

İstanbul’un genç ve hareketli seslerinden Sepya, ikinci teklisi “Kadıköy Rıhtımı”nı ortalığa saldı!

Sepya grubu 2016 yılında, Boğaziçi Üniversitesinde vokal koltuğunda Huner Alemdar, davulda Filip Tokgöz, bas gitarda Mert Kobaş ile bir beste grubu olarak kuruldu. Grupta ilk gitarist ünvanını taşıyan Gökay Çoşkun sayesinde de grup alternatif rock sedalarında süzüldü. Gökay’ın ayrılması ve yerine caz gitarist Berk İleriak’ın ve saksafonist Yiğit Özbaş’ın katılmasıyla pop-rock / pop-funk tarzına evrildi aslında. En son olarak da şarkılarda tuşlulara Burak Erensoy’a emanet olup, bizim sevdiğimiz Sepya ortaya çıktı.

Grubun sosyal mecralarda yer alan ilk şarkısı “Senin Gibi” zaten dilimizde yer edindi, kulaklarımızın pasını sildi. Kadıköy Rıhtımı ise ezdi geçti desek yeridir resmen! Şu ana kadar grupta tek Huner ile etkileşim içerisine girdim ve kendisinden az-çok anladığım kadarı ile Sepya’nın durmaya, bizim de mutluluğumuza engel yok!

Sepya, benim düşüncem ile tek bir tarza sahip olmayı sevmeyen, kendilerini durmadan ileriye taşıyacak soundlar arayan bir ekip gibi. Hem kadroları sayesinde, caz, pop, rock soundların rahatça yakalayabilir, ortalığı kasıp kavurabilirler. Sepya’nın ismini ileride çokça duyacakmış, dinleyecekmişiz gibi bir his var içimde.

Gelelim Kadıköy Rıhtımı’na… Sözleri ile, klibi ile, soundu ile efsane olmuş! Şarkının miks ve kayıt kısmında Vera’nın yetenekli vokali Arel Koray Nalbant yer alıyor. Babajim, Çikolata Müzik Fabrikası ve Catchy Home Studio ise kayıtlara ev sahipliği yapıyor. Şarkının sözü ve müziği Huner Alemdar, düzenleme kısmı ise Sepya ve Arel Koray Nalbant olarak geçiyor efendim. Bi’ şarkının mükemmel olması için bunlar mis gibi seçenekler!

Klibinde sadeliğe önem veren grup, çok güzel bir işe imza atmış. Klibin yönetmenlik koltuğunda ise İnanç Kalaycı yer alıyor. Grubu hem klip, hem şarkı için ayrı ayrı tebrik etmek lazım bence.

Kadıköy Rıhtımı bizi aslında hem üzen, hem düşüren bir şarkı. Soundun renkliliği, güzelliği ama bir taraftan da sözlerin hüznü derken çok ortada kayboluyoruz, çok! Ama Sepya’ya değer bence. İlk şarkıları Senin Gibi, ikinci şarkıları Kadıköy Rıhtımı ile zaten önlerinin açık olduklarını belirtiyorlar. Yazının son kısmında ise şu an askerde olan grubun vokali Huner Alemdar’a iyi tezkereler diliyoruz.

 

Şarkının Sözleri:

Yanlış kişinin evinde gözlerini açtın

Döner başın, geç kaldın vapura

Evden çıkarken nefesinle bıraktın

Pencerende bir kalp var soğukta

Ama dursan, bir konuşsan, yolu varsa

Nasıl unutsan onu? Hayali seninle

Peki, sen onun için teksen? Bilebilsen nasıl düğümlenir

Sözcükler dilinde

Her gece yok olsan benimle

Her gece su olsan tenimde

Ama sen onunla bir köşede

Yine ben dünlerin izinde

Onu sır gibi saklardın

Boş yere uğraştın

Yok, anlamaz

Mavini sen bana bırak

Kadıköy Rıhtımı bugün Islak ve sepya

Mutluluk zor Rengini unuttukça

Ama dursan, bir konuşsan, yolu varsa

Nasıl unutsan onu? Hayali seninle

Peki, sen onun için teksen? Bilebilsen nasıl düğümlenir Sözcükler dilinde

Her gece yok olsan benimle

Her gece su olsan tenimde

Ama sen onunla bir köşede

Yine ben dünlerin izinde

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
0
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0