Bunu okuyorsunuz:
İşte karşınızda, Birileri!

İşte karşınızda, Birileri!

Vokalde Can Soykök, davulda Çağdaş Topal, gitarda Baturalp Yılmaz ve bas gitarda Emre Dereli. İşte karşınızda, Birileri !

Uzun zaman önce “Paralel Bir Evrende Halen Bulutlar Üzerinde Olma Olasılığımıza Dair” şarkısıyla dikkatimi çeken grubun 2016’nın sonlarına yaklaşırken çıkmış olan ve benim yaklaşık bir aydır kulağımda kulaklık, bağıra çağıra eşlik ettiğim şarkılardan oluşan harika albümü: Birileri – Bir İleri.

Zilyonlarca gezegen içinde mavisi en çok olana gelen bu beyler tarafından çalınıp-söylenen oldukça keyifli şarkıları bulunduran albüm, bekleyen kitleyi bir hayli mutlu etti bana kalırsa. Kaliteli vokal, harika ritmler ve “Ay burayı bi’ daha dinlemem lazım!” dedirten şarkı sözleriyle benim son zamanlardaki favorilerimden, hep de öyle olacak gibi duruyor. Neşeli, duygusal, biraz iyimser, biraz da gamsız tavırlarıyla hızla yükselmeyi hak eden gruplardan biri, Birileri.

Eğlenceli şarkı sözleri ve en kötü ihtimalle parmaklarınızı sürekli hareket ettiren melodileriyle playlistime taht kurmuş bir albüm. Yayınladıkları her tekliyle bomba gibi bir albüm yaptıklarını zaten müjdelemiş olan Birileri’nin her şarkısı adeta başka bir gezegen. Anlatmakla olmaz, hala dinlemeyeniniz varsa bir an önce dinleyin derim.

Son olarak da Sofar Sounds Istanbul projesinden yayınlanan “Zamanın Dışında Boşluğun İçinde”yi de izlemeden-dinlemeden geçmeyin, benden söylemesi. Ben de canlı performanslarının oldukça kaliteli olduğunu duyduğum grubun ilk fırsatta bir konserlerine gitmeyi de heyecanla bekliyorum! Bu arada sosyal medyada @kimbubirileri diye sorarak kendilerine ulaşabilirsiniz.

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
1
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0