Bunu okuyorsunuz:
Keşfetmeyen Kalmasın #1: Tash Sultana

Keşfetmeyen Kalmasın #1: Tash Sultana

Tash Sultana

1995 Doğumlu, Malta asıllı bir Avustralyalı olan Tash Sultana, 2017 Nisan ayında ilk EPsi “Notion”u çıkardıktan sonra, Jungle isimli parçası ile FIFA 18 soundtrackleri arasında yerini almayı başarmış genç bir müzisyen.

YouTube üzerinde yaklaşık 1 yıl önce canlı ev kaydı olarak paylaştığı Jungle, bir haftada 1 milyon izlenmeye ulaşmış. Ben bu satırları yazarken ise aynı video yaklaşık 9.5 milyonda. Bu hiç şaşırtmamalı çünkü kendisi dinleyeni çarçabuk etkileyecek bir sese sahip olmasının yanında oldukça iyi bir gitarist ve sahnede teknolojinin nimeti olan bir sürü ekipman ve birbirinden ayrı enstrümanlar ile de harikalar yaratıyor. Sesiyle, gitarıyla, looplarla, beatboxla, launchpad ile ve çıplak ayaklarıyla üstünde hopladığı pedallarla sahnede neler yaptığını izlemek bilgisayar başından bile çok keyifli. Türkiyede de onu sahnede izlemek ne kadar güzel olurdu!

Sahnede beden dili, mimikleri ve enstrümanlarıyla ne tuhaf bir performans sergilediğini anlatmak çok zor ama Tiny Desk Concert performansı kesinlikle iyi bir örnek olacaktır.

Tash Sultana’nın müzik ile alakası daha 3 yaşındayken dedesinin ona aldığı gitar ile başlamış. Küçük yaşta uyuşturucu bağımlısı olmuş, 17 yaşında 9 ay sürecek bir psikoza girmiş ve tüm bunları atlatma sürecinde hep müziğe sarılmış. Hikayesiyle ilgili ufak da olsa bir fikir sahibi olduktan sonra, canlı performanslarındaki tüm enerjisini ortaya koyuşunu ve heyecanını anlamlandırmak kolaylaşıyor.

Bu aralar kendinize bir iyilik yapmalı ve eğer hala dinlemediyseniz Tash Sultana‘yı bir an önce dinlemelisiniz.

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
0
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0