Şuan okuyorsunuz
OK Tendencies’tan İşitsel Duyulara Deneysel Tınıları İşleyen Albüm: “Patterns”

osman kürşad tuncer - tko

Osman Kürşad Tuncer’in Okay Tendencies adlı projesinin ilk albüm çalışması olan Patterns, Kapı Plakçılık aracılığıyla dijital platformlarda yayınlandı! Deneysel tınıları işlediği 4+1 parçalık bu albümde işitsel hikaye anlatımını işlemiş.

Temelinde işitsel odak bulunan albüm bu şekilde düşünülünce Sonic Art olarak nitelendirilebilir fakat performans sırasında generative görsellerle bir araya gelince multi-disiplin hali alır. Kompozisyon algısı hikaye anlatımı üzerinde, işleyiş biçimi olarak tansiyon ele alınıyor. Hikaye 3 bölüm, 5 eserden oluşuyor ve bilgiyi 1. tekil şahıstan ediniyoruz.

1 – Cymatic Thougts
Karakterimizin bu düşünceleri edindiği ve algılamaya çalıştığı kısmı ele alıyor.

2 – Shock Pt.1
Krakterimizin teoriye dair idrak sürecini, “algılama” evresindeki hareketlerini gözlemliyoruz.

3 – Shock Pt.2
Karakterimizde tükenmişlik sendromundan ve yanlış-eksik öğretinin farkındalığından kaynaklanan bir öfke oluşuyor. Bu düşüncelerin idrak kısmından sonra olaya olan öfkesini ele alıyor.

4 – Therapy
Karakterin olayı benimsediği, hem kabul hem de idrak ettiği zamanı ele alıyor.

İlginizi Çekebilir
sokak lambası

5 – Therapy ver.2
Albümün hikayesine gelirsek, 51 yaşında bir figür dalga-boyut döngüsü teorisiyle tanışır. Buna göre insan-insanötesi, dalga-boyutu mikro gözlemleyebilir bir noktada bulunabilir, resmin dışına çıkabilirse özgür iradenin nüanslar dışında çok farklı dallarda inceleneceği bir gerçekliğe erişir. Teori basitçe şunu ele alıyor: Madde, olması gerektiği anda olması gerektiği yerdedir. Yani özgür iradenin alanının kısıtlarından bahsediyoruz.

What's Your Reaction?
i like that!
0
ilginç
0
kalp <3
0
karasızım
0
Olamaz!
0
Üzücü
0
Yorum (0)

Cevapla

Your email address will not be published.

dmca    © 2016 - 2019 altmuzik.com by Dewart+

← yukarı çık