Bunu okuyorsunuz:
Yusuf Sinan’dan Büyülenme Garantili “Dansöz” Cover’ı

Yusuf Sinan’dan Büyülenme Garantili “Dansöz” Cover’ı

yusuf sinan

“Dansöz”ün orijinalini duyduğumuzda belki dilimize dolanmasına sinir olduk, belki de kulaklarımızı tıkayıp kaçtık bu şarkıdan. Belki hiç duymadık bile, belki de dans ederken bulduk kendimizi ve hemen titreyip özümüze döndük. Hiç bilemiyorum ama şahsen bu şarkıyı seveceğim bir halde bulacağımı hiç sanmazdım. Akla gelmeyeni, başarılı müzisyen Yusuf Sinan yapmış.

Serdar Ortaç buraları okuyorsa bana hiç kızmasın ama “Dansöz” öyle bir coverlanmış ki, şarkının hakkı buymuş dedirtiyor. Yusuf Sinan, Sarp Dağlar Şahin ile birlikte katıldığı BİP Akustik programında Serdar Ortaç’ın “Dansöz” isimli parçasını kendi müzik anlayışıyla harmanlayarak coverlamış, sarhoş edecek kadar büyülü sesiyle bizlerle buluşturmuş.

Verdiği bir röportajda cover anlayışı ile ilgili olarak “Benim amacım coverlarda ortaya çıkmamış olanı ortaya çıkarmak. Çünkü herkesin aynı şeyleri söyleyebiliyor olması, herhangi bir müzisyenlik barındırmıyor. Önemli olan şarkının melodisi, ruhu. Bunu alıp farklı dokunuslarla farklı anlam ifade edebilecek şekile getirmek benim cover anlayışım.” sözlerini söyleyen Yusuf Sinan, yapacağı başka coverlarla ilgili olarak da dinleyenleri meraklandırıyor. Yerli sahnede müziğe farklı bir bakış açısı kazandırdığına inandığım Yusuf Sinan’ı hala takibe almadıysanız çok şey kaçırıyorsunuz demektir.

Müzik hayatına Sexek isimli hard/glam rock grubuyla başlamış olan Yusuf Sinan şimdilerde kendi solo projesiyle devam ediyor. Yaptığı coverların yanında birçok bestesi olan müzisyenin YouTube ve Instagram hesaplarından çalışmalarını dinleyebilirsiniz.

YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC6avR0Bhif15fAOWfmWLPRg
Instagram: https://www.instagram.com/yossiwinner

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
0
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0