Bunu okuyorsunuz:
Layla Puliçe’den Doğu ve Batı Sentezli “Vuruldu Mühür”

Layla Puliçe’den Doğu ve Batı Sentezli “Vuruldu Mühür”

Layla Puliçe, Kimdir, Biyografi

Yine yüreğinin en derininden bir şarkıyla ‘Vuruldu Mühür’ le geldi Layla hüzünlü bir sevda hikayesiyle.

Anlattığı her şey, yazdığı tüm şarkı sözleri gerçek diyor kurgu değil. Hepsi yaşanmışlığın sözcüklere dökülmesi ve melodiyle buluşması. Bu samimi ve derin anlatım daha da yakalıyor, daha bir başka dinliyor insan buğulu ses Layla Puliçe’yi.

Şarkı ilk saniyelerinde piyano ve çellonun meşkiyle başlıyor. Vurucu bir çello melodisi ve ilk söz ‘Vuruldu Mühür’. Virane olmuş bir yürek doğadan, yollardan, geceden derman arayan… Nakarat kısmı ise bir feryad etme, bir yokoluşu önleme isteği fakat baş edemez bir hal ve yollar… Nakaratta yine piyano-çello müthiş uyumu Layla’nın vokalinde derinden hissettiğimiz acısı ile birleşiyor ve ardından ritim giriyor. Sonra ise kendini yollara vurma isteğiyle bu sefer divane olmuş
bir yürek yakalıyor bizi.

Şarkının sözleri Layla Puliçe’ye, müziği Layla Puliçe ve Deniz Gökhan’a ait. Düzenlemesi ve o vurucu çello melodisi de yıllardır beraber ürettiği ve çalıştığı müzisyen&prodüktör Deniz Gökhan tarafından yapılmış. 2019 Yılından bu yana birçok tekli ve albüm yayımlayan Layla, bize yeni ve böylesi güzel bir şarkıyla tekrar merhaba dediği için mutluyuz. 29 Temmuz itibariyle tüm dijital platformlarda yerini alan şarkı video klibiyle beraber yayımlandı. Klip bir video klipten çok bir kısa film etkisi yaratıyor. Klibin yönetmenliği daha öncede beraber çalıştıkları başarılı yönetmen Emre Abi’ye ait. Klip ile şarkının uyumu çok iyi olmuş. Layla Puliçe’nin bu şarkıdaki hikayesi yollar, gece, doğa, duyguların anlatımı gibi öğelerle birleşmiş ve kaliteli bir video ile dinleyisiciyle buluşmuş.

 

 

Spotify dan dinlemek yada video klibi ile beraber dinlemek isterseniz linkler aşağıda mevcut. Birde konserleri ve yeni çalışmalarından haberdar olmanız için instagram hesabını da bırakıyoruz aşağıya. Keyifli dinlemeler ve izlemeler.

https://open.spotify.com/track/3dZpgrwCInESLwMQzM8qxa
https://www.instagram.com/layla.pulice

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
3
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0