Bunu okuyorsunuz:
Layla Puliçe’nin İlk Albümü ‘Oldum Bir Seyyah’ Yayında

Layla Puliçe’nin İlk Albümü ‘Oldum Bir Seyyah’ Yayında

layla puliçe

Güçlü ve buğulu sesini kendine has sounduyla birleştiren Layla Puliçe, 2021’in ilk günlerinde yayımladığı albümü ’Oldum Bir Seyyah‘ ile müzik yolculuğunu derinleştiriyor.

 

Layla Puliçe albümü için ‘hem ruhen hemde fiziken seyyah olmuşlara bir yol arkadaşı’ diyor. Kendisini ‘Anadolu geleneklerinin yaşandığı ve yaşatıldığı bir ailede büyümüş bir anadolu çocuğu’ olarak tanımlayan Layla Puliçe, albümünde bu toprağın tınılarını modern bir soundla harmanlayıp bir heybeye topluyor ve çok bizden bir albüm olmuş dedirtiyor.

Albümde 8 yeni şarkı yer alıyor. Albüm açılışı Layla Puliçe’nin insanı derinden sarsan hüzünlü nidasına eşlik eden albümün düzenlemelerini de yapan Deniz Gökhan’ın melodik gitar çalımı adeta başka alemlere götüren ‘Ahuzar’ ile buyur ediyor dinleyicileri.

 

Zemheri

 

Ardından gelen şarkı ‘Zemheri’ ise aynı zamanda albümün ilk klip şarkısı. Klibiyle adeta bütünleşen şarkıda karanlık melodik yapı, Layla Puliçe’nin albümün genelinde şarkı yazarlığının da dikkat çektiği derin sözlerle birleşince uzun yolculuklara çıkarıyor ruhumuzu.

Klibi aşağıdaki videoda bulabilirsiniz. Klibte Layla Puliçe o kaybolmuşluk duygusunu, şarkının sözleri de olan ‘Bilinmezlerde bir yerdeyim’ , ‘Derinlerde bir yerdeyim’ in hissiyatını yoğun bir şekilde paylaşıyor bizlerle.

 

 

Albümle aynı adı taşıyan ‘Oldum Bir Seyyah’ ise Layla Puliçe’nin ozanlığını sağlamlaştırdığı kalemi, Arabik kemanlarla bezenmiş armonisi ve yumuşacık bir orient gitar solosuyla dinleyiciyi adeta şarkının sözlerine de ithafen seraba kapılmış bir çöl rüyasında hissettiriyor.

Layla Puliçe Ahuzar, Zemheri, Oldum Bir Seyyah, Beyhude, Yok Bir Teselli, Suretsiz Geceler, Uzadı Yollar, Bir Arzuhal Bir İzah şarkılarından oluşan albümünde soundunun da en az sözleri kadar derinlikli olduğunu gösteriyor bize.

 

Western Havası

 

‘Hüzne doğmuşum, hüzünle yoğrulmuşum’ diyor kendisine ‘Hüznü de paylaşmak kıymetli ve özeldir’ diye de ekliyor ‘Umudu ise daima barındırmalı’ diyerek. Albümde gerçektende belliki o derinden paylaşacağımız hüzün hakim olsada; western havası hissedeceğiniz melodiler, beatleriyle sizi bir anda yerinizden kaldıracak dinamiklerde mevcut.

Albümün ismiyle çok örtüşen, albüm kapak tasarımıyla dahi çok şey anlatan, her şarkısında başka bir yolculuğa çıkaran Layla Puliçe; belli ki bir seyyah olmuş bu alemde ve tam bir yol albümü sunmuş bize.

Albüm 8 Ocak itibariyle Spotify, Apple Music ve diğer dijital platformlarda yerini aldı. Kısa bir zaman sonra plak formatıyla da raflardaki yerini alacak.

Layla Puliçe’nin müzikal çalışmalarından ve konserlerinden haberdar olmak için aşağıdaki linkten instagram sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

https://instagram.com/layla.pulice

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
1
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0