Bunu okuyorsunuz:
Mabel Matiz’den Beklenen Albüm “MAYA”

Mabel Matiz’den Beklenen Albüm “MAYA”

Maya, geçtiğimiz yılın Ağustos ayında yayınlanan Ya Bu İşler Ne ile bizi selamladı. Ardından Öyle Kolaysa ile albüm için daha da meraklanmamızı sağladı. Bu iki güzel singledan sonra 20 Haziran günü MAYA bizlerle buluştu.

Aylardır beklediğim albüm MAYA, Zoom Music etiketiyle  fiziki basımda 2 cd 21 şarkı digital platformalarda ise +2 bonus olmak üzere 23 şarkıdan oluşuyor. Mabel Matiz’in 4. albümü olan MAYA adını Mabel Matiz’in annesinden alıyor. Albümün prodüktörlüğünde Sabi Saltiel ve Mabel Matiz yer alıyor. Üstelik albümde bir de Gülden Karaböcek, Sibel Gürsoy  ve Ah! Kosmos düetleri yer alıyor.

Mabel Matiz, Maya için Instagram hesabında şu açıklamalarda bulundu;

“Maya’yı yaparkenki en büyük ilham kaynağım yine bu coğrafyaydı, Ortadoğu’ydu, Anadolu’ydu, doğup büyüdüğüm topraklar, Toroslar, yörükler, yıllardır şarkılarımla pek çok kere turnelediğim eşsiz doğu şehirleriydi.. Oraya baktıkça kendimi gördüm, kendimi gördükçe daha derine daha derine düştüm. Çok yoğun, sancılı bir kazı çalışmasıydı benim için. Evet tam olarak bu. Bir şarkıda da dediğim gibi “Kazdıkça büyüdü çukuru kalbimin..” Ve oradan bu şarkılar doğdu. Hepsi sizin artık. Dilerim hayatlarınıza dokunur, dilerim bir işe yararlar.”

Her zaman kendi tarzı ve yorumunu korumuş üzerine daha çok katarak devam etmiş bir sanatçı olarak görürüm Mabel Matiz’i ve bu albümde de bu düşüncemi daha çok savunmamı sağladı. Albümden önce yayınladığı 2 single ile MAYA bir hayli meraklanmama sebep olmuştu ve uzun bekleyişin ardından MAYA artık bizimle.

Albümün başında yer alan intro bizi albümde nelerin beklediğinin küçük bir habercisi diyebiliriz. Anadolu’nun havasını, kültürünü, esinlendiği şeyleri tüm albümde bize yansıtmaya çalışan Mabel Matiz, Fransızca seslendirdiği “Comme un animal” ile bize dolu dolu bir albüm sunuyor. Albüm çıkış parçası ve klibi ise ‘A Canım’ olarak belirlenmiş, yakın zamanda klibi ile karşımıza çıkar umarım.

Şarkıların yanı sıra albüm görselleri de bir hayli dikkat çekiyor. Yine şarkılarda olduğu gibi albüm görsellerinde de folklorik bir çalışma görüyoruz. Albüm kapak görseli Studio Pul tarafından yapıldı. Kostüm 248 Fashionhouse, styling ve sanat yönetmenliğinde ise Anıl Can yer alıyor.

Bir de 28 Temmuz Cumartesi Mabel Matiz’in ilk Harbiye Açık Hava Konserinde buluşmak üzere, biletler Biletix’te.

http://www.biletix.com/etkinlik/VL656/ISTANBUL/tr

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
0
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0