Bunu okuyorsunuz:
Nilüfer Yanya’dan Yeni Single “Heavyweight Champion of the Year”

Nilüfer Yanya’dan Yeni Single “Heavyweight Champion of the Year”

nilüfer yanya

Londra’nın 23 yaşındaki yeni yıldızı Nilüfer Yanya, geçtiğimiz günlerde yeni albüm habercisi olan “Heavyweight Champion of the Year” adında single çalışmasını ve klibini müzikseverlerle paylaştı.

Tüm dünyada başarıyla adından söz ettiren, müzik dünyasının yükselen yıldızı Nilüfer Yanya, İngilizce bir anne ile Türk bir babanın kızı.

“Heavyweight Champion of the Year” Nilüfer Yanya‘nın yanı sıra, live (canlı) grup üyeleri saksafoncu Jazzi Bobbi ve basçı Luke Bower tarafından ortak olarak üretildi.

Yönetmen Molly Daniel tarafından çekilen video klip, performans kavramı ve bireyin kendisiyle olan ilişkisini anlatıyor. Nilüfer Yanya ise klibini şu sözleriyle anlatıyor; Asıl gerçek olanın kim olduğundan kesinlikle emin değiliz. Günlük hayatta ya da bir kameranın önünde… sürekli bir hareket halindeyiz. Performans sergilemediğimizde bile, performans göstermediğimizi nereden biliyoruz? Hangisi hakiki ve hangisi sahte? Sadece geçmişe baktığımızda geriye bakabilir ve “kendim olmadım” ya da “tamamen kendimdim” diyebiliriz.

Nilüfer Yanya, Kasım ayında Royal Albert Hall’dan Manchester’a, Dublin’den Hamburg’a, Kopenhag’dan Berlin ve Brüksel’e kadar uzanan turnesini tamamladı. Özellikle 29 Kasım’da “La Salle Pleyel”de sergilediği performansıyla adından başarıyla söz ettirmeyi başardı. Kuzey Amerika turnesini Şubat 2019’da Sharon Van Etten ile gerçekleştirecek olan sanatçı ardından 23 ayaklı bahar turnesini için yine yollarda olacak.

“Small Crimes” ve “Keep on Calling” ile yakaladığı çıkışı “Baby Luv” ile devam ettiren Nilüfer Yanya; kısa sürede çıtayı yükselterek The xx, Broken Social Scene ve Mitski gibi sanatçılarla ile aynı sahneyi paylaştı. Hızla hayran kitlesini genişleten genç müzisyen; The Guardian, Pitchfork, The FADER, i-D, Noisey, Nylon ve BBC 6 Music gibi birçok önemli müzik platformundan övgüler aldı. Piyano ve çello dersleri alırken Pixies, The Libertines, The Strokes’un etkisi altına giren ve gitara yönelen Nilüfer, Nina Simone ve Jeff Buckley’nin yanı sıra Connan Mockasin gibi çağdaşlarından da ilham alıyor. 23 yaşındaki sanatçı, gitarı ve yumuşak vokaliyle soul ve indie pop’u aynı noktada buluşturmayı başarıyor. Hemen hemen her an her yerde şarkı sözü yazdığını belirten Nilüfer Yanya, şarkılarında bazen çalınan bisikletini, bazen biten bir ilişkiyi anlatıyor.

Nilüfer Yanya, Mart 2019’da Türkiye’de!

2019′ yılında da başarıyla adından sıkça söz ettirecek olan Nilüfer Yanya, 28 Mart 2019’da Babylon’da Türkiye’deki dinleyicileriyle buluşacak!

 

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
0
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0