Bunu okuyorsunuz:
Sandıktan Çıkan Cem Adrian Şarkıları “Adrianopolis” Albümünde

Sandıktan Çıkan Cem Adrian Şarkıları “Adrianopolis” Albümünde

Cem Adrian, Edirne’de radyoculuk yaptığı zamanlarda kendi kendine kaydettiği şarkıları artık daha fazla saklamak istememiş olacak ki Adrianopolis adlı bir seçki albümle dinleyicilerine sundu. 1997,1998 ve  1999 yıllarında kaydedilen ve albümde yer alan 10 şarkı üzerinde neredeyse hiç değişiklik yapılmadı sadece daha dinlenilebilir  bir ses seviyesine ve şekline çevrildi. Ayrıca bu 10 şarkı o zamanlarda kaydedilmiş yaklaşık 100  şarkı içinden seçildi. Bu yıllar arasında kaydedilen ve dinleyicilerinin önceden bildiği bir şarkı aslında mevcut, o da ilk albümde yer alan “Hayat… Ben…”.

O zamanlar başka şarkıların alt yapılarından sample kullanarak kaydedilen bu şarkılar şimdilik sadece Youtube üzerinden dinlenilebiliyor. Şarkı sözlerini ve sample bilgilerini Youtube videolarının altında bulabilirsiniz. Eğer tüm sample izinlerini alabilirse Cem Adrian’ın şimdilik sadece Youtube üzerinden dinlenebilen bu albümü CD ve plak formatında da yayınlama gibi bir düşüncesi de var.

Nostalji yolculuğuna çıkıp 20 yıl önceki sesini yeni keşfetmeye başlamış Cem Adrian’ı dinlemek isterseniz diye Youtube videosunu da buraya bırakıyorum.

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
0
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0