Bunu okuyorsunuz:
Şenceylik’le Müzik!

Şenceylik’le Müzik!

Alternatif müziğin tatlı seslerinden Şenceylik’le biraz muhabbet ettik, biraz hikaye konuştuk! Ama öncesinde Şenceylik kim?

Şenceylik, adı Eda Sena Şenceylan olan, Boğaziçi Üniversitesi’nde okuyan ve çok güzel müziklere sahip olan bir alternatif müzik sanatçımız. Aslında “Şenceylik” bir proje ve lakaptır. Boğaziçi Üniversitesi Müzik Kulübü’nde (Bümk) çok vakit geçiren insanlardan olunca Şenceylik diye seslenilmeye başlamış ve bazı zamanlar kendi ismini bile şaşırmıştır Eda.

Şenceylik, 2013 yılında Soundcloud üzerinden paylaştığı coverlar ve kendi besteleri olan “Fotoğraflarda Benden” ve “Başucuma Bir Masal” ile müziğini başlattı. O dönemden sonra kendi şarkılarına ve coverlarına devam eden Şenceylik, 2015 yılında Vera’nın gitaristi, vokali ve söz yazarı Arel Koray Nalbant ile tanıştı. Taşoda stüdyosunda Arel Koray’ın düzenlemesi ile eski şarkılarının dört tanesini yeniden kaydedip paylaştılar. “Bu Akşam”, “Yarınki İşler Listesi”, “Tek Seferde” ve “Bu Dünyayla Şaka Olmaz” ile çevresini genişleten Şenceylik, yeni albümün kayıtlarına başladı. Bu kayıtlarda Arel Koray Nalbant prodüktörlük koltuğuna oturdu ve 2017 yılının haziran sonunda “Çok Karışık Ep” bizimle buluştu. EP’inin içeriği “Hevesim Kaçık”, “Bomboş Pazar Günü”, “Davulla Bavul”, Vera ile düet olan “Salonda” ve de Ahmet Ali Arslan ile düet olan “Kağıt Kesiği” diye beş şarkıdan oluşuyor. EP’inin kayıtları İTÜ MİAM İstanbul ve İstanbul Boğaziçi Üniversitesi Taşoda Stüdyosunda alındı.

“Ee, buraya kadar okuduk. Hikaye nerede?” 

Çok Karışık’da “Davulla Bavul” diye bir şarkı var. Biraz hayatın gerçeklerini anlatan bi’ şarkı. Bi’ gece başını yastığa koyduğunda kalbinin sesini duyan Eda, kalbinin bir davul gibi attığını, bir ritim tuttuğunu hisseder içinde ve o akşam sözler mırıldanır kalbine. Evet, şarkıdaki davul aslında Eda’nın kalbi! Bunun ne kadar özel bir şey olduğunu elbet sizde anlayacaksınız şarkıyı bundan sonra dinleyişinizde. O gecenin hemen ardından finallere çalışan Eda, “It’s a wonderful life” adında  bir film izler. Filmdeki karakter bir bavul alır ve gezgin olma hayalleri kurar ama sürdürmesi gereken bir işi, ailesi ve maddi sıkıntıları olduğu için o bavul hep bekler, hep bekler…  Filmi izledikten sonra çok etkilenen kahramanımız, iki saat gibi bir sürede şarkıyı yazar ve o dönem biraz punk, biraz sert bir şarkı olarak “Davulla Bavulun Fakir Kafiyesi” olarak soundcloud’a yükler. O şarkı o dönemden bu yana hala Soundcloud’da durur…

Bize hikayeyi anlatan Eda Sena Şenceylan’a çok teşekkürler! Müzikle kalın…

Soundcloud: https://soundcloud.com/eda-sena-enceylan

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
1
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0