Bunu okuyorsunuz:
Ufuk Beydemir’den İkinci Albüm: Kristal Oda

Ufuk Beydemir’den İkinci Albüm: Kristal Oda

Ufuk Beydemir - Kristal Oda Albüm

Sevda Gibi albümü ile büyük beğeniler toplayan, uzun süre akıllardan çıkmayan Ufuk Beydemir, ikinci albümü Kristal Oda’yı yoğun bir süreç sonu hayranlarıyla buluşturdu.

 

Beş aylık yoğun bir süreçte çalışan Ufuk Beydemir, yeni albümünü 20 şubat’ta tüm dijital platformlarda yayınladı. 13 şarkının yer aldığı albümde sekiz şarkının sözleri Ufuk Beydemir’e aitken, iki tane de coverla karşılaşıyoruz. 1974 yılının popüler şarkılarından Gerçek Nerede ve Norveçli A-ha grubunun Velvet şarkısı Ufuk Beydemir’in sözleri ve bir  diğer önemli isim Simge Pınar’ın vokalleri ile Sonsuz Boşluk şarkısında birleşti.
 


 

Albümün öncelikle herkesini çeken kısmı; başlığı… Camın işlenmiş en kıymetli hali olan Kristal, albümün özünü ve varoluş hikayesini simgeliyor. Her iki ucu da betimleyen Kristal Oda, şeffaf ve kırılgan aynı zamanda hem parlak hem de karanlık.  Şarkılarda ise genellikle rock tonlarını görüyoruz. Punk, grunge, klasik rock, modern rock, alternatif rock ve indie rock gibi birçok türe farklı, ve iddialı örneklerle karşımıza çıkıyor.

Albümden bir gün sonra ise albümün çıkış şarkısı olan İşte Bir Anda’nın klibi YouTube’da yerini aldı.  Klibin yönetmenliğinde tanıdık bir isim, İmre Haydaroğlu‘nu görüyoruz. Klibin hikayesi ise albümün kahramanı olan Ufuk Beydemir’e ait..
 

 

Bazen depresif sözler, bazen gitar tonları ile tamamen bizi vurabilecek bir albüm olmuş. Sevda Gibi’den sonra kendi tarzını pek değiştirmeyip, buna olumlu olarak ek yetenekler eklemiş diyebiliriz. 2020 ve belki daha uzun bir dönemde herkesin aklında kalacak bir albüme imza atılmış. İsmiyle özdeşleşecek bir albüm diyebiliriz…
 


 

Albümde yazının başında geçen Simge Pınar gibi bir çok kişinin emeği var. Müzikal prodüktörlüğü Tolga Görsev, idari prodüktörlüğü ise Engin Akıncı üstleniyor. Elektrik gitar, akustik gitar ve vokallerde Ufuk Beydemir, davul ve vurmalı çalgılarda Canberk Cebecioğlu, elektrik ve e-bow gitarda Ali Can Vatanperver, klavyelerde Cevdet Berkay Yavuz, bas gitarda Cihan Reşit Köse var. Geri vokal koltuklarında ise Simge Pınar, Tolga Görsev, Cevdet Berkay Yavuz yer alıyor.
 

 

Ayrıca sanatçının internet sitesine de ayrı dikkat çekmeliyiz. Bu dönemde oldukça iyi hazırlanmış, kolay kullanışlı bir site olmuş. Sitede ilgimi çeken ilk şey ise “Tablar” kısmı. Çoğu genç müzisyen bunun için o site senin, bu site benim geziyor. Tab ve etkinlikler için şuraya bakabilirsiniz.

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
1
kalp <3
3
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
2