Bunu okuyorsunuz:
“Hem Kırıcı Hem Kırılgan” Baturalp’ten Yeni Video Klip: Ölü İhtimal

“Hem Kırıcı Hem Kırılgan” Baturalp’ten Yeni Video Klip: Ölü İhtimal

baturalp ölü ihtimal

Baturalp, Mart 2019’da yayınlanan 2. albümü “Karışık Bir Albüm”ün 6. video klibi Ölü İhtimal ile karşımızda!

 

13 Şubat’ta ansızın gelen bir Instagram paylaşımıyla haberdar olduğumuz klip, Karışık Bir Albüm yayınlandıktan sonra izlediğimiz ilk klip olma özelliğini taşıyor. Baturalp, 2019’un Haziran ayında yaptığımız röportajda Ölü İhtimal şarkısına klip çekmek istediğini belirtmişti ancak şu sıralar yeni teklisi üzerinde çalıştığını bildiğimiz için yeni bir klibin gelmesini hiç beklemiyorduk. Sessiz sedasız gelen bu klip bizim için gerçekten büyük bir sürpriz oldu. (Baturalp’le yaptığımız röportajı buradan, Karışık Bir Albüm’ün inceleme yazısını buradan okuyabilirsiniz)

 

Karışık Bir Albüm’deki diğer parçalar gibi Ölü İhtimal’in de söz ve müziği Baturalp Yılmaz’a, düzenlemesi Baturalp Yılmaz, Ertan Onur Gülanber, Özgür Ede, Çağdaş Topal ve Çağatay Işık’a ait. Klibin görüntü yönetmenliğiniyse Can Ceyhan üstlenmiş.

 

 

Ölü İhtimal, Baturalp’in diğer şarkılarından biraz daha farklı; çünkü şarkı sözlerinde görmeye alışkın olduğumuz kendine has kelimelerini ve kelime oyunlarını bu şarkıda çok fazla görmüyoruz. Baturalp’in kendini ifade ederken ne kadar cesur olduğunu gösteren büyük sözcükleri de yok Ölü İhtimal’de. Zaten bunların hiçbirine gerek de yok; çünkü Baturalp, hislerini yalın kelimelerle, duru bir anlatımla oldukça etkileyici ve çarpıcı bir şekilde anlatmayı başarmış. Şarkı, bir kağıt kesiği gibi hiç beklemediğimiz anda yüreğimizi kanatıveriyor ve bittikten sonra da ardında ince bir sızı bırakıyor. Bu güçlü hissiyatta Baturalp’in başarılı vokalinin payı gerçekten büyük. Kalbinden geçenleri maskelemeden, direkt bir şekilde çok güzel aktarabiliyor; biz de bu sayede şarkıdaki kırgınlığı ve kabullenmeyi net bir şekilde hissedebiliyoruz.

 

 

“Kısa ve kompakt bir anlatım…”

Ölü İhtimal’in klibinde bir fotoğraf kabinindeki 3 dakika 39 saniye süren bir fotoğraf çekimine ve çekimdeki çiftin sevinçlerine, hüzünlerine ve ayrılık anlarına tanık oluyoruz. Klipte, yaşanan olayları; zaman atlamalı sahnelerden oluşan uzun bir akış olarak değil de geride kalan karakterin her şeyin bittiği yerden geriye dönüp “Böyle işte, yaşandı ve bitti.” demesi gibi kısa ve kompakt bir anlatımla izliyoruz. Bu şekilde ana hatlarını öğrendiğimiz hikayenin kalan tüm boşluklarını biz, hayal gücümüzle ve anılarımızla dolduruyoruz. Hikayeyi duygularıyla en çok besleyenlerimiz de klipten en çok etkilenenler oluyor.

 

 

Ölü İhtimal, Baturalp’in en sevdiğim şarkılarından biri olduğu için kişisel düşüncelerime de yer vermek istiyorum. Karışık Bir Albüm’ü ilk dinlediğimde Ölü İhtimal’e kadar gayet keyifli bir şekilde ilerlerken Ölü İhtimal’in ortalarına geldiğimde o kadar üzgün hissetmiştim ki tam orada albümü dinlemeyi bırakmıştım. Ölü İhtimal’in klibinde de çiftimizin sarıldıktan sonra ayrıldıkları an gerçekten kalbimi çok kırdı. Bu açıdan klibin şarkıyla senkronize “kırıcılığını” ve duyguların yoğunluğunu geçirebilmesini beğendiğimi söyleyebilirim. Ayrıca Baturalp’in beni her yeni işinde şaşırtan yaratıcı zihninin bu klipte “şarkıda dinlediğimiz hikayeyi fotoğraf çekimi üzerinden anlatması ve bunları kabindeki kameranın objektifinden izletmesi” ile kendini göstermesinden gayet memnun olduğumu belirtmeden geçemeyeceğim.

 

Tüm hızıyla yeni teklilerinin ve albümünün çalışmalarına devam eden Baturalp’in yeni şarkılarını merakla bekliyor ve size de gördüğünüz ilk Baturalp konserine gitmenizi öneriyoruz. Baturalp’in konser takvimine ve kayıt sürecindeki paylaşımlarına Instagram hesabından ulaşabilirsiniz.

 

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
6
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0