Bunu okuyorsunuz:
Vampire Weekend’den Albüm Habercisi: Harmony Hall/2021

Vampire Weekend’den Albüm Habercisi: Harmony Hall/2021

vampire weekend harmony hall

Uzun zamandır beklediğimiz Vampire Weekend’in yeni albüm haberi geçtiğimiz hafta geldi. Ezra Koenig’in bilgi verme konusunda ketumluğu malum… Elimizdeki sınırlı ama mutlu edici bilgileri sizlerle paylaşalım.

Bir Vampire Weekend geleneği olarak şarkıların ve albümün tam adını bilmiyoruz. Kısaltmalarla yetineceğiz bir süre. (MVOTC’nin bilinmediği günlere selam olsun)

 

Albümün adı, FOTB ve içerisinde 18 şarkı yer alacak.Albüm yayınlanana kadar her ay 2’şer şarkı içeren singlelar yayınlayacaklar. Yani albümden önce 6 şarkıyı dinlemiş olacağız. Şarkılar 2021/HH, S/BB, TL/UW olarak duyuruldu ve bu sırayla yayınlanacaklar.

Hafta başında paylaşılan 2 saatlik teaserla HH’in Harmony Hall olduğunu öğrendik. Teaserın 2 saat olduğunu görünce biraz çekinerek dinlemeye başlamıştım, loop sonuçta. Ama çok keyifli 2 saat geçirdim.
Güneşin doğuşu gibi, çiçeklerin açması gibi üretkenliğe teşvik ediyor şarkı. Resim veya yemek yaparken arkada oluşturduğu ilham verici tropikal atmosfer sayesinde çok güzel sonuçlar elde edebilirsiniz.
Bu arada minik sürprizler de var bu loopun içinde. 20. dakika civarında bir vokal örneği, 90. dakika civarında da “I think I took myself too serious, It’s not that serious” cümlesini duyuyoruz.

 

28 Ocak’ta da Harmony Hall/2021 yayınlandı!

HARMONY HALL

We took a vow in summertime
Now we find ourselves in late December

İçinde “Aralık” olduğundan mı, girişini benzettiğimden mi bilmiyorum ama bu şarkı bana Horchata’yı ilk dinleyişimdeki umudu, mutluluğu tekrar yaşattı. Çok güzel bir seyahat şarkısı. Sizi bulunduğunuz yerden alıp palmiyeli gömleklerin ve tekila kokusunun hüküm sürdüğü güneşli sahillere götürüyor.

And the stone walls of Harmony Hall bear witness

Ezra Koenig, Columbia Üniversitesi’nde okumuş ve okulu ona bu şarkıda esin kaynağı olmuş. Çünkü Harmony Hall, Columbia Üniversitesi Rezidansı’nın binalarından biri.

Bu arada Harmony Hall‘un son dizesinin Modern Vampires of the City’deki Finger Back’in son dizesiyle aynı olduğuna da dikkat çekmek isterim.

I don’t wanna live like this but I don’t wanna die

 

2021

2021, aslında Haruoni Hosono’nun 80’lerde Japonya’daki Muji mağazalarında çalınması için yaptığı bir besteymiş. Ezra Koenig, şarkıyı ilk dinlediğinde deyim yerindeyse, vurulmuş. Tekrar tekrar dinlemiş ve sözlerini yazmış.

2021 will you think about me?
I could wait a year but I shouldn’t wait three

Şarkıda Ezra Koenig’e Jenny Lewis eşlik ediyor.

Biz, uzun süre sonra gelen bu iki şarkıyı çok sevdik. Ve S/BB için çok heyecanlıyız. Eh, Şubatı bekleyeceğiz artık.

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
0
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0