Bunu okuyorsunuz:
Vera ile Konser Sonrası | Röportaj #25

Vera ile Konser Sonrası | Röportaj #25

vera müzik grubu - altmuzik com

Güzel Bir Kadın, Mutluluk Reklamı, Sokaklar gibi şarkıların yaratıcısı Vera, Gençlik Karnavalı sonrası bizi kuliste ağırladı.

 

Vera grubunu “Bir Yangın Var” albümünden beri titizce takip ediyorum. Karakterleri, şarkılara yansıttıkları enerjileri ve en önemlisi dış etkenleri değil de kendi içinden geleni yapma istekleri hep onları takdir etmemi sağladı. Kendilerine yakın zamanda röportaj isteğinde bulunmuştum, onlar da kırmayıp kulise davet ettiler bizi! Can sıkmadan sorulara geçelim hemen.

 

vera grubu

 

İlk olarak Burgaz’a bir klip çekildi ve bence muhteşem oldu… Burgaz’a yakışan bir klip olmuş desem yeridir ama Markiz’e büyük bir istek vardı, neden Burgaz’a geldi klip?

Arel Koray Nalbant: Aslında tamamen kendi isteğimiz idi Burgaz. Markiz’e yapsaydık kesinlikle daha farklı bir şeyler olabilirdi ama içimizden Burgaz geldi ve onu kliplendirdik. Bi’ pişmanlığımız yok bu konuda…

 

Peki Markiz’e bir klip gelecek mi, hayranlarınız genellikle Markiz’i merak ediyor…

Vera: Burgaz’dan dönerken albümün son klibi idi. Markiz’e bir istek var ama şu an aklımız yeni şarkılarda.

 

 

Yeni şarkılar…

Yeni şarkılar demişken, var mı bir şeyler? Bu yaz Vera’nın yazı olur mu?

Vera: Bu yaz demek biraz iddialı olur ama yaz biterken, eylül başı gibi en azından bir yeni parça yetiştirme isteğindeyiz. Nasıl bir paket olur bilemiyoruz ama sanırım ki yine bir üçleme olacak. Şarkıların şu an sadece iskeletleri var.

 

 

Vera, 2004’te kuruldu ve o zamandan bu zamana sayısız şarkı yayınladı. Şu an yayınlanmış en eski şarkı hangisi?  

Vera: Genelde masada yeni şarkılar oluyor, eski yapımları kullanmıyoruz. Güncel olarak ne yazdıysak,  aklımızda ne varsa o an onu yayınlıyoruz. Şu an yayınlanan en eski şarkıda Hain galiba…

 

Elbet ki Vera’nın her şarkısı özel ama Elveda ve Kürk Mantolu Madonna’nın yeri apayrı. Böyle başka şarkılarınız, size özel hissettiren şarkılarınız var mı?

Vera: Şarkıları o şekilde ayırmak doğru olmaz sanırım pek, zaten bizim için özel olmasa yayınlamazdık. Zaten şarkıyı çıkardıktan sonra “bizim” olmaktan da çıkıyor, sizin oluyor aslında. Sizinle beraber özel oluyorlar.

 

 

Aslında en özel kısımlardan birine geldik, aileden ayrılmasa bile Vera’ya ara veren Mustafa Şarbak gruba geri döndü. Kendisine ilk tavsiyemiz bir daha bu kadar gruba uzak kalmamasıdır. Ee, onu yakalamışken ona da soru sormadan olmaz!

 

Vera ile yeniden başlamak nasıl bir his? Grubu kuran kişilerden biriydin?

Mutlu eden, hayata karşı motive eden ve enerji veren bir his. Müzik yapmak güzel, çocukluk arkadaşlarınla yapmak daha da güzel.

 

 

Vera ile yaptığınız en son çalışmalardan bu yana Vera’nın tarzı daha da değişti aslında. Senin gelişinle bu tarz değişimi ilerleyecek mi?

‘‘Hadi tarzımızı değiştirelim’’ şeklinde olmuyor bence bu durum. Zamanla dinleyip beğendiğimiz şeyleri sindirip, onlardan etkileniyoruz diye düşünüyorum. Bu da üretim surecine yansıyor. Hayat devam ettikçe bu değişim de devam eder.

 

Vera’yı ilk kurduğunuz gün ne planlamıştınız? Seni yakalamışken bunu sormadan bırakmam!

Kendi şarkılarımız olsun istemiştik ilk olarak. Bence bu önemli. Sonrasında da bolca konser vermek tabii ki … Vera üretken bir grup, üretmeye de devam edecek.

 

Aslında yukarıda da dediği gibi Mustafa’nın, Vera üretken bir grup gerçekten ve hep böyle devam edecek gibi bir havaları var! Vera’ya ve Mustafa Şarbak’a cevapları için çok teşekkür ederiz!

Bu arada Vera’yı canlı dinlemek isteyenler için konser takvimi şöyle;

26 Temmuz, Bizim Fest Zeytinli: http://www.biletix.com/etkinlik/YHSL3/TURKIYE/tr
21 ve 22 Eylül, İstanbul Coffee Festival: https://www.istanbulcoffeefestival.com.tr/bilet/

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
4
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0