Bunu okuyorsunuz:
Nova Norda İle Kuzeye Kaçıyoruz

Nova Norda İle Kuzeye Kaçıyoruz

nova norda - kuzeye kaç

Nova Norda kendi hikayesini anlattığı şarkılarına Kuzeye Kaç’la bir yenisini ekledi!

 

Nova Norda, Çıktım Bi Yola’yla anlatmaya başladığı bilinmezliklerle dolu serüvenini 1,5 senedir dinleyicileriyle paylaşıyordu. Her yeni tekliyle dinleyici sayısını gittikçe artıran Nova’nın yükselişi, Varım’ın ardından çok büyük bir ivme kazandı. Şimdiyse enerjisi ve tutkusuyla sahneleri yakıp geçiyor. Eğer Nova Norda’nın serüveni hakkında daha çok bilgi edinmek istiyorsanız sizi Zor’a kadar olan hikayesi için şu yazıya ve Zor için de şu yazıya davet ediyoruz.

 

 

[powerkit_alert type=”link” dismissible=”false” multiline=”false”]Diyorum kendime:
“Şu kafanı kaldır, yıldızlara bi bak!
Sakin ol, nefesini tut, kuzeyini bul ve kuzeye kaç!
Bakamam arkama, düşünce kimse kaldıramicak!
Oyunu gör, oyunu anla, sonra git adımını at”[/powerkit_alert]

 

Kuzeye Kaç yeni yayınlanmış olsa da yaklaşık bir senedir Nova’nın konserlerinde söylediği bir parçaydı. Konserlere gidebilenlerin orada dinleyip etkilendiği, gidemeyenlerin de storylerden parça parça gördüğü ve o 10-15 saniyelik kısmıyla bile çok sevdikleri Kuzeye Kaç, uzun zamandır bekleniyordu. Her yeni tekli haberinde “Acaba o mu?” diye minik bir heyecan dalgasına sebep olan, Zor’un klibinin sonunda müjdelendiğinde birçok insanın çok mutlu olmasını sağlayan bu güzel şarkı artık bütün kuzeyini arayan insanların!

 

Nova Norda - Kuzeye Kaç
Nova Norda – Kuzeye Kaç

 

Kuzeyi bul, kuzeye kaç
Kuzeyini bul ve gözünü aç!

 

Söz ve müziği Nova Norda’ya ait olan şarkının mix ve mastering’inde Ufuk Kevser imzası var. Akıldan çıkmayan melodisi, asla düşmeyen enerjisi ve meydan okuyan tavrıyla Kuzeye Kaç’ın Nova Norda’nın kilometre taşlarından biri olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. İnce ince işlenmiş, rock esintili bu güzel müziğin harekete geçirici etkisini artıran nefes sesleri, kükremeler, ulumalar, kalp atışı sesleri o kadar tatlı detaylar ki… Tam bir motivasyon bombası olan sözlerse Nova’nın dinleyicilerinin aşina olduğu imgeler sayesinde kolaylıkla özümsenebiliyor. İlk adımını attığından beri yanında olanlara, ışığından etkilenip o ilerlerken peşine takılanlara gerçek bir kuzey yıldızı gibi yol gösterirken dillerden düşmeyecek bir marş yaratmış Nova Norda. Dinleyicilerine de kendilerine inanarak bu sözlere yürekten eşlik etmek kalmış.

 

[powerkit_alert type=”link” dismissible=”false” multiline=”false”] Diyorum kendime
“Bedenini kaldır, yıldızlara uzan!
Sakin ol, hevesini yut, kuzeyini bul ve uzaya kaç!
Arkana bakma, yüksek ama korkma, hadi bi gözünü aç!
Önünü gör, oyunu kavra, sonra git, adımını at!”
[/powerkit_alert]

 

Nova Norda önceki, nispeten güvenli hayatını bırakıp hiç bilmediği, önü arkası sağı solu tuzak dolu bu yola çıktığında destek noktası kendisiydi. Kendisi ve adını aldığı kuzey yıldızı… Kuzeye Kaç’la bir nevi adını aldığı kuzey yıldızına teşekkür etmiş aslında. Tehlikenin ortasında kaldığı, paniklediği zamanlarda aştığı yolları kendisine hatırlatacak ve tekrar güç kazanmasını sağlayacak olan şarkıları, aynı zamanda onun gibi bilinmezliklerle dolu bir yola atılacak olan yürekli kaşiflere de bir guideline olma özelliği taşıyor. Kuzeye Kaç’la da tüm zorluklara, kaosa rağmen kalplerinde parlayan hayalleri unutmadan, onların ışığında ilerleyip kontrollü bir şekilde hareket ederlerse sonunda istediklerine ulaşabileceklerini anlatıyor Nordiklerine.

 

 

Hala Nova Norda’nın ilham verici hikayesini dinlemeyen, bu ışıkla kendi serüvenine atılmayanlara hemen bu şarkıyla yolculuklarına başlamalarını öneriyorum. Kuzeyde görüşürüz!

 

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
4
karasızım
2
olamaz!
0
üzücü
0