Bunu okuyorsunuz:
Yok Öyle Kararlı Şeyler Atağa Çıktı, Pası Dinleyiciye Attı

Yok Öyle Kararlı Şeyler Atağa Çıktı, Pası Dinleyiciye Attı

yok oyle kararli seyler - yoks

Kararsızlık akımının öncülerinden olmalarına rağmen yaptıkları müzikler ve işlerle bir o kadar da kararlı olabildiklerini gösteren, isimlerini telaffuz etmek zor olmasın diye kendilerini “YÖKŞ” olarak kısaltan alternatif rock grubu, Yok Öyle Kararlı Şeyler…

2014 yılında kendi isimlerini verdikleri ilk fiziksel albümlerini yayınladılar. Bu albüme birde Türkiye’de ilklere yer veren bir lansman yaptılar. Lansman, evet albüm lansmanıydı fakat şarkılar çalınmıyor dinleniyordu. Üstelik her şarkıya ait illüstrasyonlar sergileniyordu. Hem görseli bol hem de müziği bol “Müzik Sergisi” adı ile tanıtmışlardı albümlerini.

Bir de bu çalışmaları tshirtlere bastırıp bir web sitesi üzerinden satın alabilmemizi sağladılar. Bir çoğunuz onları “Beni Kafana Takma” şapkası ile de görmüş olabilirsiniz.

YÖKŞ, müziği görsel sanatlar ile birleştirmeye Sony Music etiketiyle yayınlanan ikinci albümleri “Beklenen” in lansmanında da devam etti.

Dinleyicileriyle yaptıkları ‘Ne Var Ne YÖKŞ’ buluşmalarından, pikniklere hatta futbol maçlarına kadar uzanan birlikteliklerini bir de resimli dinleti ile taçlandırdılar.

7 Kasım akşamı Bir Baba İndie işbirliği ile Bomontiada Alt’da yine müzik ve görsellik bir aradaydı. Dinleyicilerin ister kağıttan uçak yapabilecekleri, ister şarkılardan esinlenerek bir şeyler çizebilecekleri, isterlerse hiç bir şey çizmeden sadece sessizce dinleyebilecekleri; ve bunları Erdem Topsakal ve Çağrı Özer’in akustik mini konserleri sırasında yapabilecekleri bir etkinlikte, çizilenlerin konser sonrası sergileneceği bir dinletiyle bize “misafirliğe gelmiş komşu” rahatlığı yaşatarak yine farklı bir etkinliğe daha imza atmış oldular.

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
0
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0