Bunu okuyorsunuz:
Yağmurdan Sonra “Opia” ve “Belirsizlik” Teklilerini Aynı Günde Yayınladı

Yağmurdan Sonra “Opia” ve “Belirsizlik” Teklilerini Aynı Günde Yayınladı

yağmurdan sonra

Akçaylı alternatif rock grubu “Yağmurdan Sonra”, “Opia” ve “Belirsizlik” isimli şarkılarını aynı gün içinde yayınladı.

 

Vokal Yusuf Çetinkaya ve gitarist Ahmetcan Uçar’ın 5 yıllık müzik maceralarının ardında 2018 yılında Akçay’da kurdukları “Yağmurdan Sonra”, “Opia” ve “Belirsizlik” isimli yeni single çalışmalarını aynı gün içerisinde yayınladı.

 

 

Yayınladıkları “Boşver Bunları” isimli teklilerinin ardından Ankara’ya yerleşen ve bir süredir Barış Yerli aranjörlüğünde yeni albümleri üzerinde çalışmalarını sürdüren alternatif rock grubu Yağmurdan Sonra, dinleyenlerine sürpriz yaparak aynı gün içerisinde 2 single çalışması birden yayınladı.

 

 

Albüm öncesi yoğun çalışma süreci içerisinde hazırlanan ve gelecek olan albümün de habercisi olma özelliği taşıyan Opia ve Belirsizlik‘in hikayesini, grubun vokali Yusuf Çetinkaya şöyle anlatıyor:

“Belirsizlik içinde kaybolduğumuz zamanlardı. İşimiz, gücümüz, her şeyimiz belirsizlik içindeydi. Bir akşam evde otururken kız arkadaşıma şu mesajı atmıştım: “belirsizlik içine hayalime darıldım”.  Sonradan bu mesaj daha da ilgimi çekti ve parçanın diğer sözlerini tamamladım. Opia ise bizim için çok tatlı ve farklı anlamlar taşıyan bir şarkı. Hep böyle tatlı ezgisi olan bir parçamız olsun isterdik. Öyle ki bir gün elimde gitar otururken aklıma gelen bir kaç nota ve melodi ile oluştu taslağı. Sonra Ahmetcan’ın dokunuşları ile şarkı şuan dinlediğiniz ve bizim o çok sevdiğimiz hale geldi.”

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
1
kalp <3
3
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0