Bunu okuyorsunuz:
45. Pantane Altın Kelebek Ödülleri Sahiplerini Buldu

45. Pantane Altın Kelebek Ödülleri Sahiplerini Buldu

Bu yıl 45.si düzenlen Pantane Altın Kelebek Ödülleri dün gece itibariyle sahiplerini buldu.

Yine birçok kategori barındıran yarışmada, en iyi diziden en iyi Youtuber’a kadar hiçbir ödül sahipsiz kalmadı. Ancak biz bu yazımızda Altın Kelebek Ödülleri’ni genel hatlarıyla değil de alternatif müzik çerçevesiyle sınırladık.

Maalesef bu yıl da alternatif müzik kategorisi olmasa da yılın şarkısı ve yılın en iyi çıkış yapan ismi olarak ödül alan Gazapizm ve Ezhel yüzümüzdeki gurur gülücüklerinin nedeni oldular. Yıllardır alanlarının başarılı ismi olarak anılan Athena da en iyi grup ödülünü alarak yine kendilerini kanıtladılar. En iyi DJ kategorisinde ise dünyaca ünlü isimlerle birlikte çalışan genç müzisyen Mahmut Orhan da Altın Kelebek’in sahibi oldu. Ödül töreninde ilk sahne, mesleğin duayenlerinden MFÖ‘ye aitti. Sonrasında, Edis ile birlikte yaptığı sahne performansıyla göz dolduran Yasemin Mori, bu camiadan tanıdığımız isimlerden. Ek olarak Sibel Can ile birlikte “Diken mi, gül mü?” adlı şarkıyı seslendiren Eypio da geceye renk kattı.

Ödüllerini Bulutsuzluk Özlemi solisti Nejat Yavaşoğulları’ndan alan Athena, sözlerine geçen sene de bu ödülü aldıklarını ve dolayısıyla çok mutlu olduklarını söyleyerek başladı. Ayrıca Yavaşoğulları’yla ilgili bir anısını anlatan Gökhan Özoğuz, Erkin Koray ve Nejat Yavaşoğulları için “Sizler gibi çağdaş, halkçı ve kendini olduğu gibi ortaya koyanların elinde büyüdük. Var olduğunuz için çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

Sonrasında yılın şarkı ödülünü alan Gazapizm, “Ödül çok önemli fakat hala ne yiyip ne içeceğimize, nasıl giyinip nasıl yürüyeceğimize, ne söyleyip nasıl şarkılar yapacağımıza kendimizin karar veriyor olması bizim için çok büyük bir mutluluk. Daha güzel yarınlara daha güzel hayaller; sadece kendimiz için değil hepimiz için, ailem için, sokaktaki pırıl pırıl kardeşlerim için ve de müzik emekçileri için” diyerek mutluluğunu paylaştı.

Bu yıl yaşadığı zorluklara ve engellere rağmen yine de en iyi yılın çıkış yapan ismi ödülünü almayı başaran EzhelÖncelikle zor zamanlarımızda yanımızda olan, sanatın sansürlenemeyeceğini, sanatın parmaklıklar arkasına alınamayacağını bilen ve bize her şekilde destek olan herkese teşekkür etmek istiyorum.” diyerek sözlerine başladı. Daha sonra, bu ödülü en iyi çıkış yapan sanatçı Ezhel olarak almış olabilirim ama bunun arkasında çok büyük bir emek var, çok büyük zorluklar var diyerek “Evimizin salonunda, yer altında beraber müzik yapıp bugün buralara gelmiş olmamız çok güzel. Dolayısıyla ödülü üçümüz yani ben, Bugy ve Efe adına alıyorum.” dedi. Ayrıca ödülü, her zaman hor görülmüş, arkada bırakılmış ama bugün zirveleri kovalayan Türkçe Rap için de aldığını ekledi ve seyircileri selamlayarak sahneden ayrıldı.

Etkinlik toplu fotoğraf çekimi ardından sona erdi.

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
0
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0