Bunu okuyorsunuz:
Yerli Sahnenin Elektronik Sesi Sors’tan İlk EP “Euphony”

Yerli Sahnenin Elektronik Sesi Sors’tan İlk EP “Euphony”

Sors-Euphony

E Elektronik müziğin çığ gibi büyüdüğü bu dönemde,  yerli sahnede duyduğumuz kaliteli elektronik tınılar karşısında heyecanlanmamak elde değil. Bu heyecanın bir parçası olan Sors‘tan bahsedeceğim size.

Sors 2018 yılında kurulmuş bir elektronik müzik grubu. Şubat 2018’de Çağdaş Delen, Ali Tunç ve Onur Karaduman tarafından kurulmuş, ilk kez Miller sponsorluğunda “It’s Chiller Time etkinliklerinde adını duyurmuştur. Sonrasında İstanbul ve Ankara’da bir çok performans sergileyen gruba, Cihangir Aslan‘ın katılımıyla ve Subroomer Records etiketiyle ilk profosyonel çalışmalarını gerçekleştirmeye başlamıştır.

Sors’un yaptığı müziği ise şöyle anlatabiliriz;

“Elektronik dans müziğini analog sesler ve enstrümanlarla zenginleştirip, batı müziğini makam sesleriyle harmanlayarak duyusal ve görsel bir şölen yaşatıyorlar”

Subroomer Records etiketi ile yayınlanan “Euphony” adlı ilk EP’lerini dinlediğimizde tam da bunu hissediyoruz. Deneysel ve minimal tekno sesleri, yoğun melodik kurgularla işleyen bir EP. Doğu ve batının harmanlanması, elektronik müzik ile böyle bir uyumda buluşması, dinleyiciyi derin bir yolculuğa çıkarıyor.

Sors, Euphony için şöyle diyor;

“Bir hikayeler bütününün ilk ayağı olan Euphony, benlik ile kazananı olmayan bir savaşı ve bu savaşın duygusal ve fiziksel yansımalarının duyusal karşılığını sunmaktadır.”

Bu durumda bu EP’nin, grubun ilerleyen zamanlarda yayınlayacağı uzunçaların habercisi olduğunu da söyleyebiliriz.

EP 3 şarkıdan oluşuyor.
1. Euphony
2. Aurora
3. Inundation

Her şarkının ayrı bir hikayesi, ayrı bir yolu var gibi. Benim favorim ise Aurora oldu.

Sors’un ilerleyen zamanlardaki çalışmalarını heyecanla bekliyor, o zamana kadar Euphony’i loop’a alıyoruz.

Grubu takip etmek ve etkinliklerinden haberdar olmak için;
Instagram
Facebook

 

 

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
0
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0