Bunu okuyorsunuz:
Acaipademler Lansman Konseriyle Geri Dönüyor

Acaipademler Lansman Konseriyle Geri Dönüyor

acaipademler

Punk müziği Anadolu sound’u ile harmanlayarak dinleyicilerine sunan Acaipademler, ismini Pir Sultan Abdal’a duydukları saygı ve sevgiye karşın ‘Be hey acayipadem’ şiirinden almaktalar.

Aslına bakarsanız Acaipademler, Pir Sultan Abdal bir yana; daha birçok başarılı şairimizin şiirlerini şarkılaştırmaktalar. Kaygusuz Abdal, Karacaoğlan, Puşkin, J.Prevert, Paul Celan, İngeborg Bachmann, Antonio Machado, Pablo Neruda, Georg Trakl, Rilke, Zahrad gibi…

2003’te Teoman Kumbaracıbaşı ve Gökhan Birdal’ın kurduğu Acaipademler bölüşerek ve gelişerek bugünki halini aldı. Acaipademler her ne kadar kullandıkları şiirlerin anadiline vurgu yapmak amaçlı Almanca, İngilizce, İspanyolca da şarkılar yapsalar da genellikle Türkçe şarkılar üzerinde çalışmakta.

Gitaristliği ve vokalistliği Teoman Kumbaracıbaşı, ses mühendisliğini Metin Bozkurt, davulu Soner Doğanca ve bası Melek İrdem’in üstlendiği grup yeni projesiyle 2017 yılını Living Room sahnesinde şenlendirme amacında. Şu ana kadar Marshall Planı (2009) ve Budala (2011) olmak üzere 2 albümü bulunan enerjik grubumuz 3. albümünü de çıkartmaya hazır durumda. 31 Mart Cuma günü lansman konserinde yeni albümünü müzikseverler ile buluşturacak olan grubumuza başarılar diliyoruz! Keyifli dinlemeler.

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
0
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0