Bunu okuyorsunuz:
Yeni Albümü ile Lara Di Lara: Hazineler İçindesin

Yeni Albümü ile Lara Di Lara: Hazineler İçindesin

123’ün sevdiğimiz ve dinlemeye bayıldığımız solisti Dilara Sakpınar’ın tek başına çıkarttığı “Hazineler İçindesin” 23 Şubat’ta Sony Music etiketiyle yayınlandı. Prodüktörlüğünü de Dilara Sakpınar’ın yüklendiği albümde, co-prodüktör olarak Burak Irmak eşlik ediyor. Melih Cevdet Anday’ın Çok Güzel Şey adlı şiirini besteleyerek, albümün isminde de yine yazara saygı duruşunda bulunmuş!

Bazı şarkıların akustik kayıtları internette yayınlanmıştı, albümün ne kadar güzel olacağı sinyalini almıştık. Fakat azı yetinmeyi sevmediğimiz için albümün gelişiyle resmen mest olduk! İki yıl aradan sonra beklediğimiz değdi!

Tabi ki hastalık sürecim sebebiyle yazıyı sıcağı sıcağını ekleyemesem de albümü bolca dinleme şansına sahip oldum! Baştan sona sevdiğim albüm çok azdır benim! Eh biraz sıkılıyorum baştan sona albüm dinlerken, ama Hazineler İçindesin öyle güzel bir albüm olmuş ki! Üstelik albüm oldukça dinlendirici, 16 şarkı var içerisinde, hiçbiri sizi sıkmıyor. Hepsi Dilara Sakpınar’ın huzur veren sesiyle size ulaşıyor, sizi alıyor ve uzaklara götürüyor. Özlediğim yazı, yuvarlandığım bahar günlerine gidiyorum içimi bir mutluluk kaplıyor.

Sizler için bir kaç şarkı seçmeye karar verdim, fakat yazdıkça bitmeyecekmiş gibi geliyor. Zor da olsa albüme de adını vermiş olan Hazineler İçindesin’i seçiyorum. Ceyl’an Ertem ile Bencil düetini daha önceden dinleme fırsatını sahip olmuştuk. Mutlaka ikisini dinlemenizi öneriyorum.

Ama sanıyorum ki bütün bunlardan sonra benim favorim Kalbin İçi. Beni şarkılarda en çok etkileyen unsur sanıyorum ki sözleri oluyor. Kalbin İçi parçasından beni çok etkileyen bir kısmı paylaşıyorum.

“Görülecek çok şey var, bu kapalı pencereler ardında”

Ve son olarak en az yukarıdaki parça kadar sevdiğim ve bir o kadar anlamlı gelen Buluşmuşuz Aslında. Bu şarkının nakaratı da bu güzel günlere, havalara ve içinde mutluluk olan herkese çok iyi gelecek. Albümün etkilerini üzerimde oldukça görüyorsunuz zannediyorum. İki kelimeyi bir araya getirmekte zorlanıyorum.

Nedir ki insan olmak

Nedir ki beraber yaşamak?

Sen olmasan ben de olmazdım,

Olmazdık.

Albümü Spotify’dan  dinleyebilirsiniz.

Mutlu kalın!

 

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
1
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0