Bunu okuyorsunuz:
Batu Akdeniz’den Yeni EP: Arkadaşlar Arasında (Akustik)

Batu Akdeniz’den Yeni EP: Arkadaşlar Arasında (Akustik)

Batu Akdeniz, Arkadaşlar Arasında

Batu Akdeniz ilk uzunçalar albümü Bir Kalbin Çöküşü’nden 5 parçanın farklı sanatçılarla birlikte kaydettiği akustik versiyonlarını, Arkadaşlar Arasında (Akustik) Ep’sinde bir araya getirdi. Daha önce Ona Gitme ve Bir Sebebi Var teklilerini dinlediğimiz Arkadaşlar Arasında (Akustik) EP 8 Temmuz’da tüm dijital platformlarda yerini aldı.

 

Arkadaşlar Arasında (Akustik)te farklı türlerin temsilcileriyle bir araya gelen Batu, dinlemesi çok keyifli bir albüm yaratmış. Bu isimlerden en merak uyandıranı da şüphesiz Koray Candemir olmuştu. Türk rock müziğinin efsane sanatçılarından olan Koray Candemir’le yavaş yavaş bir efsane olmasını izlediğimiz Batu Akdeniz’in düetini sabırsızlıkla bekliyorduk. Batu da bunu tahmin etmiş olacak ki Bir Sebebi Var’ı EP’den önce tekli olarak yayınladı. Aynı zamanda Arkadaşlar Arasında (Akustik)in açılış parçası olan Bir Sebebi Var için EP’nin duygusal açıdan en sarsıcı parçası diyebiliriz. Albümdeki versiyonundaki gitar riffleriyle, tutkulu sounduyla zaten yeterince etkileyici olan şarkı, akustik düzenlemesiyle dinleyen herkesi yaralı oldukları yerlerden yakalayarak paramparça ediyor. Özellikle nakaratta Batu’nun parlayan keskin vokaliyle Koray Candemir’in puslu sesinin etkileyici birleşimi şarkıyı bambaşka bir boyuta taşıyor.

 

“Günüm olur hep ağlarım
Bedeli bu günahların
Düşüyorsam ara sıra
Bir sebebi var”

 

 

EP’de ikinci sırada Bir Kalbin Çöküşü’nün romantik parçası Seninleyken Süpermenim yer alıyor. Bu şarkının akustik versiyonunda Batu’ya Melis Fis eşlik etmiş. Ardından gelen Ona Gitme’de Batu’yla Rana Türkyılmaz’ı, onu takip eden Katiller Cenazede’de ise Egemen Akkol’u dinliyoruz.

 

“Yanında bile seni özlerim
Seninleyken sanki süpermenim
Korkutmasın yarın seni
Düşünme hiç neden niçin”

 

 

“Farklı pencerelerden ve durumlardan bakmak…”

 

Arkadaşlar Arasında (Akustik)in son parçası olan Sevgisizlik, EP’nin benim için öne çıkan parçalarından biri oldu. Beni kalbimi yerinden çıkaracak kadar heyecanlandıran Sevgisizlik’te Batu’ya aynı zamanda gitaristi ve back vokalisti olan Umut Er eşlik ediyor. Şarkının albümdeki versiyonundaki tepkili olma hali, mücadele isteği hislerinden farklı olarak akustik versiyonunda sanki bir durumun izahını dinliyor gibi hissediyoruz. Bir felaketin ardından “İşte böyle oldu…” diye anlatır gibi… Ve aynı zamanda fırtına öncesi sessizlik gibi. Elektrikli, yüksek enerjili Sevgisizlik’in akustik versiyonunu dinlemek, anlatılanlara tamamen farklı bir pencereden ve durumdan bakmak, bize sözlere de farklı bir açıdan yaklaşma kapısı açıyor. Bambaşka iki şarkı gibi hissettiren iki versiyonu da sevsem de akustik halini daha çok sevdiğimi de belirtmek isterim.

 

“Sallanır gibiyim bugün
Hep iyi gelen yalanların bildiğim etkisinde
Sanki kaçmalı bugün
Yaşamak zor geldi bana biçilen senaryonun gölgesinde”

 

Batu’nun bu sürpriz akustik EP’sini anlattığımız yazıyı biz de bir sürpriz haberle bitirelim. Batu Akdeniz, 19 Ekim’de Londra’da konser veriyor! Bu, Batu’nun “Batu Akdeniz” olarak ilk yurt dışı konseri, bu nedenle gidebiliyorsanız kesinlikle kaçırmayın. Ve bunun gibi haberleri de anında öğrenmek için Batu’yu Instagram ve Twitter hesaplarından takip etmeyi unutmayın!

 

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
1
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0