Bunu okuyorsunuz:
Can Kazaz’ın Yeni Albümü “Kızılgerdan” Yayında

Can Kazaz’ın Yeni Albümü “Kızılgerdan” Yayında

can kazaz - kızılgergedan - altmuzik com

Can Kazaz, kendi müzik yolculuğunda yeni bir sayfa olarak gördüğü, elektronik ve R&B müziği harmanladığı “Kızılgerdan” albümünü yayınladı.

 

Can Kazaz, Kızılgerdan hakkında şöyle söylüyor: “Köklerimle yeniden buluştuğum bir albüm olduğu için çok heyecanlıyım. Senelerdir arzu ettiğim müziği yapmanın ilk adımı “Kızılgerdan”. Bir albümün prodüktörlüğünü pandemi karantinasında yapmak sanırım ve umarım bir daha başıma gelmez ama alışkanlıklarımı zorlayan bir süreç oldu. Yine de albümün her detayına daha fazla odaklanmak için de zaman kazandırdı. Albüme ismini veren Kızılgerdan şarkısının klibinde de yansıtmaya çalıştığımız bir tema var. Zor şartlarda iyilik ve iyi işler başarmaya gayret edenlerin yollarına çıkan engeller ve dolayısıyla üzüntülerini görüyoruz. Ama yalnız da değiliz, biz birlikteyiz, gücümüzü de buradan alıyoruz. O yüzden dinleyicilerimin bu yenilenme sürecime olan teveccühü, bana en büyük motivasyon olacak.”

 

Vazgeçtim

Albümde 11 parça yer alıyor. İlgimizi çeken bir Intro’yla karşılıyor albüm bizi. “Vazgeçtim” Can Kazaz’ın kendi sesiyle tabiri caizse içini döktüğü bir giriş. Kendini içtenlikle anlatıyor. Bir noktada da anlattıklarını ne yazık ki insanların aslında yanlış anladığı, ya da bazen hiç anlamadığı düşüncesiyle “vazgeçtim” diyerek bitiriyor. Bizimle bunları paylaşıyor olmasına sevinsem de, “vazgeçtim” deyişi beni biraz hüzünlendirdi açıkçası.

 

Bağrı Yanık Dostlara

Güzel Olur, Bir Delinin Kaç Cehennemi Olmalı, Kızılgerdan, Sabahlar, İnsan, Başka, Bağrı Yanık Dostlara, Yaz Bitince parçalarını dinliyoruz albümde. Yaz Bitince‘de Can Kazaz’a Efe Demiral eşlik ediyor. Başka parçasında ise Anıl Piyancı ile birlikte duyuyoruz. Bağrı Yanık Dostlara ise geçmişe göz kırpan, modern tınılarıyla da albüme yakışan bir cover olmuş. Albümün kapanışını da Kızılgerdan ve Bir Delinin Kaç Cehennemi Olmalı parçalarının akustikleriyle yapıyoruz.

 

Kızılgerdan

Ayrıca albüme adını veren “Kızılgerdan”ın klibine de değinmeden olmaz tabii ki. Klipte tanıdık yüzler olarak Nilipek, Server Uraz ve Atlas Sarrafoğlu yer alıyor. Aslında video klibin konusunu yukarıdaki kendi cümlelerinde net ve güzel bir şekilde anlatmış Can Kazaz. İyiye gitmeye çalışan, kendi yolunda gitmeye çalışan insanların bir şekilde engellendiklerini ve yalnız hissettiklerini, ama günün sonunda aslında birbirlerine sahip olduklarını görüyoruz.

Klibi aşağıdan izleyebilirsiniz. Can Kazaz‘ın kendi Instagram hesabından klip hakkında konuştuğu IGTV videosunu da buraya tıklayarak izleyebilirsiniz.

 

 

Albümün tamamını dinlemek içinse böyle alalım:

 

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
0
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0