Bunu okuyorsunuz:
Dizi Müzikleri: Netflix Orjinal Dizilerinden Sense8

Dizi Müzikleri: Netflix Orjinal Dizilerinden Sense8

sense8

N Netflix orijinal yapımlarından olan Sense8’in yönetmenliğini, The Matrix’in yaratıcılarından Wachowski Kardeşler üstlenmekte. Bilimkurgu, gerilim ve aynı zamanda romantizm de içeren bu dizi, verdiği mesajlar ve toplumsal normlara başkaldırısıyla kendisinden bolca söz ettirmiştir. 2015 yılında yayına giren dizinin, her biri 12 bölümden oluşan 2 sezonu mevcuttur. İzlerken nefesinizi tutacağınız ve her bir karakterine bayılacağınız, fazlasıyla kaliteli bir yapım Sense8.

Dünyanın farklı yerlerinde yaşayan sekiz ayrı kişinin, birbirlerine bilinçleri aracılığıyla bağlanmasını konu alan yapım, 9 farklı şehirde çekilmiştir. Bu şehirlerden bazıları Seoul, Mexico City, Chicago ve Mumbai’dır. Bu bilinç akışları sırasında her bir kişinin hikâyesini öğreniyor ve yavaş yavaş hayatlarının derinine doğru iniyoruz. Ünlü bir dj olan Riley, polis memuru Will, eşcinsel olduğunu saklayan aktör Lito, sevmediği bir kişiyle evlenmeye zorlanan Kala, mafya ailesiyle boğuşan Wolfgang, iş kadını Sun ve otobüs şoförü Capheus dizimizin başkarakterleri.

Mesafenin, cinsel kimliğimizin ya da farklı kültürlerin birine aşık olmamızı engelleyemeyeceğini hatırlatıyor bize Sense8. LGBTİ etrafında verilen pozitif mesajlarıyla, ırkçılığa ve ayrımcılığa karşı duruşuyla Sense8’i sevmemek elde değil.

Gelelim dizinin müziklerine. Dizinin harika yönlerinden biri de seçtiği müzikler ve bunları kullanış şekli. Sense8 diğer dizilerden farklı olarak şarkıları arka fonda çalmak yerine, sahnenin odak noktasına koyuyor. İzleyenlere güçlü duygular yaşatması beklenen sahnelerle, özenle seçilen müzikleri bir araya getiriyor. Dizide başkarakterlerin seslerinden de dinlediğimiz What’s Up gibi klasikleşmiş rock şarkılarından, finalde çalınan Ludovico Einaudi’nin enstrümantel müziğine veya Clean Bandit gibi güncel gruplara kadar çeşitli müzik türleriyle karşılaşıyoruz. Birinci ve ikinci sezonda çalınan bütün müzikleri aşağıdaki Spotify listesinden dinleyebilirsiniz.

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
1
ilginç
2
kalp <3
3
karasızım
1
olamaz!
0
üzücü
0