Bunu okuyorsunuz:
Yeniden İzlenmeye Başlanması Gereken 7 Dizi Önerisi

Yeniden İzlenmeye Başlanması Gereken 7 Dizi Önerisi

“Benim izleyecek dizim kalmadı, ne yapayım ben?!” Diyen arkadaşlar, sakin olun! Size şöyle güzel, birbirinden ayrı diziler önerelim. Yer yer hüzün, yer yer mutluluk ile günlerimizin geçtiği diziler günden güne bitiyor, beğenemediğimiz yeni diziler başlıyor. Ben de kendi beğendiğim dizileri bi’ sunayım dedim.

1- How I Met Your Mother

How i met your mother elbet bu listenin başı olur! Dokuz sezon anneyi öğrenmek için çıldırdığım, Ted Mosby abimizin başına gelenlere umarsızca güldüğüm, zaman zaman ağlamamak için zor durduğum dizidir How i met your mother. Diziye şöyle bakacaksak Ted Mosby’nin en yakın arkadaşları Marshall ve Lily evlenmeye karar verince Ted kendini sorgular ve hayatının aşkını arar. O dönem en yakın arkadaşlarından Barney’in yardımı ile Robin ile tanışır! İlk bölümden hepimizin kafasında soru işareti ile beliren bi’ cümle olur… “Yoksa anne Robin mi lan?”  Benden söylemesi bu dizi kaçmaz! Dizinin oyuncu kadrosuna da değinmeden olmaz tabii. Başrollerde Josh Radnor, Neil Patrick Harris, Cobie Smulders, Jason Segel ve Alyson Hannigan var.

2- American Gothic

Bu listeye koymasam olmaz diyeceğim türden bir dizi American Gothic! Oyuncu kadrosunda Justin Chatwin, Antony Starr, Megan Ketch gibi isimleri barındıran dizi sadece bir sezon sürdü. On üç bölümden oluşan bu gizemli dizinin hikayesi de ilgi çekiyor aslında. Dizi genel olarak “katil kim” sorusuna yöneliyor. Boston’da yaşayan ve inşaat şirketini yöneten Mitch Hawtorne’nin inşaatlarından birinde eski zamanlarda ünlenen “Gümüş Zil Katili”nin kemerine rastlanınca tüm suçlamalar Mitch’in üzerine çevriliyor. Buna dayanamayan Mitch kendini ilk bölümden hastanede buluyor maalesef.. Ardından oğulları ve kızları da işin içine karışıyor ve mutlak soru soruluyor! Katil kim? Birbirinden heyecanlı, gerilim dolu on üç bölüm sizi bekliyor.

3- The Big Bang Theory

Böyle bir liste olur da The Big Bang Theory olmaz mı? On iki sezondur hayatımızda olan ve on ikinci sezonu ile aramızdan ayrılacağını açıklayan efsaneyi izlemeden geçmeyin. Sitcom diziler arasında en efsanelerinden biridir. Üstün zekalı Sheldon, Leonard, Howard ve Raj’ın üstün zekalarına rağmen hala hayat ile ilgili öğrenemedikleri gerçekler vardır! Bu durumda karşı dairelerine taşınan garsonumuz Penny ile beraber hayatı daha iyi anlamaya ve Sheldon’ın gıcıklık seviyesini azaltmaya çalışıyorlar. Hala geç kalmış değilsin, on ikinci sezon bitmeden diziye başla ve bu efsaneye ortak ol! 2007 yılından bu yana hayatımızda olan dizinin oyuncu kadrosunda ise Jim Parsons, Johnny Galecki, Kaley Cuoco, Simon Helberg, Kunal Nayyar gibi isimler bulunuyor! Koş, sezon bitmeden yetiş.

4- Californication

Hepimizin bazen ilham perileri kaçar. Şimdi ise kendiyle sorunları çok büyük olan, ilham perilerini kaybetmiş olan bir insanın hikayesi, Hank Moody’nin hikayesini izleyelim! Baştan söylemek daha doğru olur sanırım, bilemedim… Californication biraz fazlaca cinsellik içeren bir dizi. Yaşça küçük arkadaşlarımızın daha ileriki zamanlarda izlemesinin uygun olacağı bir dizi. 🙂 Hank Moody’nin kendisiyle olan sorunu cidden büyük desek yeridir! Sevdiği kadın Karen’i elinden kaybetmemek için uğraşıyor, kızına iyi bir baba olmaya çalışıyor ama hep bi’ sorun çıkıyor! Bu sorunlar hiç bitmeyecek mi, Hank Moody yedi sezon boyunca bu tepetaklak hayatla mücadelesini nasıl verecek? İzleyip görelim bence! Spoiler vermemek için zor duruyorum şurada. Dizinin oyuncu kadrosu da iyi sayılır! David Duchovny, Natascha McElhone, Madeleine Martin ve nicesi var. Ayrıca rock müzik hayranları da izlemeli bu diziyi çünkü Hank rock müziği baya seviyor.

5- Rick & Morty

Bu listeye bir animasyon eklenmese olmazdı sanırım. Rick and Morty son dönemlerin popüler dizileri arasında ama benim için tek bir sorunu vardı maalesef o da bölümlerin az olması… Diziyi izledikçe izleyesi geliyor ama üç sezon olunca hemen bitiyor. Dördüncü sezonu 2019’un sonlarında başlayacak. Sakın “ya 2019 gelsin ben izlerim” demeyin! Böyle bir diziyi 2019’a bırakmak olur mu ya?

6- Doctor Who

Doctor Who bu listede olan en manevi değerli dizidir benim için! Doctor Who sayesinde yabancı dizi izlemeye başlamıştım zamanında… Bu dizinin kahramanı olan doktorumuz dünyayı ve evreni zamanda yolculuk yaparak korumayı kendine görev üstlenmiş! Ama doktorun çok ilginç bir yanı var. Kendisi ölmek yerine rejenerasyon geçiriyor ve değişiyor! Spoiler vericem ben devam edersem o yüzden susayım… Doctor Who’nun on birinci sezonu geçtiğimiz aylarda başladı ama biraz olaylı başladı çünkü doktor bu zamana kadar tüm rejenerasyon geçirmelerinde karşımıza erkek bedeni ile çıkmıştı ama yeni sezonda bir kadın olarak çıktı! Bu olayların başlangıcı oldu desek yeridir… Ama siz benim gibi yapın! “Dizi güzel ilerlesin, erkek veya kadın olması fark etmez” diyin. Dizinin de apayrı bir tarihi var ayrıca çünkü dizi 50 yılı aşkındır devam ediyor. Hatta bu yüzden dizinin iki türü var. Klasik seri ve modern seri. Maalesef klasik seride eksiklerim var ama modern seriyi yalayıp yuttum. Doktor rollerini de aslında çok sevdiğimiz kişiler oynadı sezonlar boyu! David Tennant, Matt Smith Christopher Eccleston ve Peter Capaldi gibi isimler eski sezonlarda yer aldı. Şu an doktor rolünde Jodie Whittaker yer alıyor. Bu uzun soluklu maceraya hazır mısınız?

Bonus dizi! Sherlock!

Bu diziyi eklemezsem olmaz dedim ama bonus dizi olsun çünkü bir sezonun çekimi, yayınlanması yıllar sürüyor… Zaten sezon az, bölümler az! Ne olacak bu dizi? Kitaplarla tanıdığımız Sherlock, şimdi izleyerek bizi öldürüyor. Benedict Cumberbatch, Martin Freeman, Mark Gatiss ve Andrew Scott ve daha nicesini oyuncu kadrosunda bulunduran Sherlock, harika bölümlerle bizi mest ediyor. Keşke daha çok sezon, daha çok bölüm olsa

Listeyi beğenir, izlersiniz umarım! Bazen sınavlara çalışırken, bazen stresten yorulunca diziler en güzel kaçış yolu sonuçta. 

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
0
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0