Bunu okuyorsunuz:
Haftayı Evde Geçirenler İçin Birbirinden Güzel 5 Film Önerisi

Haftayı Evde Geçirenler İçin Birbirinden Güzel 5 Film Önerisi

film önerileri

H Hafta boyunca havalara uyup evde, çerez ve içecek eşliğinde güzel bir film izlemek isteyenler için güzel bir liste hazırlamak istedik. Farklı janrlardan, size farklı duygular hissettirecek bu 5 filmi umarım beğenirsiniz.

 1. The Man From Earth (2007)

  Arkadaşlarınızdan birisinin evinde toplanıp sohbet muhabbet eşliğinde gır gır yapıyorsunuz. Fakat bir arkadaşınız size aslında paleolitik çağdan beri hayatta olduğunu söylüyor. Tersini nasıl ispat edebilirsiniz? Film tek mekanda geçen ve diyaloglar üzerinden ilerleyen bir film olmasına rağmen vaktinizin nasıl geçtiği konusunda sizi hayrete düşürüyor. Filmdeki karakterler ile birlikte size de bir takım soruları sorgulatıyor.

  the-man-from-earth-holocene-david-lee-smith
  https://www.imdb.com/title/tt0756683/

 2. Her (2013)

  Yalnızlık temasının en iyi işlendiği filmlerden olan Her, sizi şehrin kalabalığında yalnız başınıza yürümeye teşvik edecek. Joaquin Phoenix’in muhteşem oyunculuğu ile gözyaşlarınıza hakim olamayabilirsiniz. Tek bir oyuncu üzerinden dönen filmlerden olsa da yan karakterleri ile de size bir şeyler katacak film.


  https://www.imdb.com/title/tt1798709/

 3. Captain Fantastic (2016)

  İsminden dolayı süper kahraman filmi sanılması kolay olsa da daha farklı bir film var karşınızda. Bir yandan size eğitim sistemimizi sorgulatırken, bir yandan da artılarını göz önüne seriyor. İçinde çok güzel müziklerin de bulunduğu bu filmi izledikten sonra aynı insan olarak kalmayacaksınız. Keyifle izleyip, zaman zaman gözlerinizin dolacağı bu filmi izlemenizi şiddetle öneriyoruz.

  https://www.imdb.com/title/tt3553976/

 4. Thank You For Smoking (2005)

  Sigara gibi zararlı olduğu tartışılamaz bir maddenin pazarlama müdürü olduğunuzu hayal edin. Bu ürünü insanlara nasıl pazarlardınız? İşte filmde biz hayatı bu adamın gözünden görüyoruz. Sembolizm ile dolu olan bu film, tartışma kültürü, doğru ile yanlış arasındaki fark gibi değişik konular hakkında beyninizi açıyor ve sizlere keyifli ama bir o kadar düşündürücü dakikalar sunuyor.

  https://www.imdb.com/title/tt0427944/

 5. Only Lovers Left Alive (2013)

  Sıradan bir vampir filminden çok daha fazlası olan Jim Jarmusch harikası bu film sizlere çok değişik bir aşk hikayesi sunuyor. Kendine has müzikleri, çekimleri, Tom Hiddleston ve Tilda Swinton’ın muazzam ötesi oyunculukları ile sizi anında içine çekiyor. Diyalogları uzun zaman sonra bile hatırlanacak olan bu film sizlere müthiş bir hafta sonu yaşatabilir.

  https://www.imdb.com/title/tt1714915/

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
1
karasızım
1
olamaz!
0
üzücü
0