Bunu okuyorsunuz:
Fransız Esintileriyle Engin Blues’tan Kıyak

Fransız Esintileriyle Engin Blues’tan Kıyak

engin blues

Özgün besteleri ve tarzıyla, rock ve blues müziğindeki çalışmalarını sürdüren Engin Blues’un kendi adıyla çıkarttığı ilk albümünde yer alan “Kıyak” adlı parçasının klibi görücüye çıktı. Söz ve müziği besteci, şarkıcı ve gitarist Engin Yavuz’a ait olan “Kıyak”, hem Türkçe hem Fransızca sözler içeren, swing tatları barındıran hareketli ve esprili bir dans parçası olarak müzikseverlerin gönlünde taht kuracak.

Galatasaray Lisesi yıllarında müzisyenlik hayatının temellerini atan ve sonrasında profesyonel gitarist olarak uzun yıllar İstanbul sahnelerinde performans sergileyen Engin Yavuz, Paris EHESS’te Sosyoloji doktorası çalışmaları sırasında “farklı bir şeyler yapma” arzusuyla yeniden müziğe ve bestelere yöneldi. Sanatçı, tamamı kendine ait söz ve bestelerden oluşan ‘Engin Blues’ albümüyle müzikte farklı bir tat arayanlara güzel bir seçenek sunacak.

Klipte Ödüllü Yönetmenlerin İmzası Var

Albümün ilk klibi ‘Kıyak’ı ödüllü yönetmenler Aren Perdeci ve Ela Alyamaç üstlendi. Çekimleri 4 gün süren ve görüntülerde İstanbul’un eğlenceli dokusunu yansıtan sahnelere yer verilen klip, özgün estetiği ve anlatım dili ile ‘Fransız yeni dalga’ akımı sinema filmlerini andırıyor. Perdeci ve Alyamaç imzalı klip, ayrıca romantik anlarıyla, siyah beyaz görüntüleriyle ve dinamik kurgusuyla dikkat çekiyor. Klipte Engin Yavuz’a Devlet Tiyatrosu’nda ‘Üç Kız Kardeş’ ve Tiyatro Genelev’in ‘Rausch’ oyununda rol alan genç oyuncu Tuğçe Aydın eşlik ediyor.

Müzik Severlere “Kıyak” Geçmek İstedik

Engin Yavuz, duygularını ‘Bu şarkıyı akılda kalan bir melodi üzerinde oluşturdum. Bu eğlenceli kliple de müzikseverlere kıyak geçelim dedik. Şarkının enerjisi ve klibin doğallığı ile her türden müzik dinleyicisine hitap edebileceğini düşünüyorum. Klibimiz siyah- beyaz ama melodilerimiz rengarenk’ sözleriyle açıkladı.
Video klibi bulacağınız linki sizinle paylaşıyoruz:

Engin Blues sosyal medya hesaplarına aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz:
https://open.spotify.com/artist/7z57v6PWcEroOa4zNNEIvB
www.facebook.com/enginblues
https://twitter.com/EnginBlues
https://www.instagram.com/enginblues/

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
0
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0