Bunu okuyorsunuz:
Gri Değil Siyah: Ankara Rocks!

Gri Değil Siyah: Ankara Rocks!

“Gri Değil Siyah: Ankara Rocks!” Ankara ve rock müzik arasındaki bağı, 70’li yıllardan, 90’lı yılların ortasına kadar uzanan bir dönem üzerinden kurgulayarak, o dönemi kendi müzik grubu Hazy Hill ile ilk elden deneyimlemiş Ufuk Önen’in perspektifinden seyirciye anlatan bir şehir-müzik belgeselidir. Film, yönetmen Ufuk Önen’in gözünden Ankara ile Ankaralı bir grup rock müzisyeninin arasındaki aşk-nefret ilişkisini, şehrin bu alt kültür üzerindeki yapıcı ve yıkıcı etkilerini, ve bahsi geçen müzisyenlerin Ankara’da, Ankara ile var olma çabalarını gözler önüne seriyor.


Süleyman Bağcıoğlu, Dr. Skull, ve Manga gibi önemli isimlerin de yer aldığı film, o dönemlerde Ankara’da nasıl ve hangi şartlarda müzik yapıldı sorusunun cevabının yanısıra o dönemlerde nasıl müzik bulundu, nasıl uzun saçlar ve deri ceketlerle hayatta kalındı, ve nasıl eğlenildi gibi daha temel ihtiyaçların giderilmesine dair sorulara da yanıt vermekte.

Yaklaşık 60 kişilik yapım ekibi ve röportaj veren 70’e yakın katılımcısıyla, tamamlanması 5 yıldan fazla süren belgeselin, 2016 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde Miami Independent Film Festival, Las Vegas Lift Off Film Festival ve 7th Annual World Music and Independent Film Festival’inde gösterimi gerçekleşmiştir.

Türkiye’deki ilk galası ise 10 Mayıs’ta 20:00 itibarıyla Ankara Türk Amerikan Derneği Tatbikat Sahnesi’nde gerçekleşecek.

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
0
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0