Bunu okuyorsunuz:
Müziği Merkezine Alan 5 Film ve Playlistleri

Müziği Merkezine Alan 5 Film ve Playlistleri

Filmle beraber müziğin tadını da çıkarmak isteyenler için, müzikseverlerin kaçırmaması gereken yapımları sizler için derledik. İyi seyirler.

1- Once (2007)


Başrollerinde Glen Hansard ve Markéta Irglova’nın bulunduğu film, bir Çek göçmeni ve sokak müzisyeninin  Dublin’de geçirdikleri bir haftayı anlatıyor. Bu bir hafta içinde ikilinin müzik sayesinde yakınlaşmasını ve aralarında gittikçe güçlenen bir bağın oluşmasını izliyoruz. Yapım, “Falling Slowly” adlı şarkısıyla ‘En İyi Özgün Müzik’ dalında Oscar ödülü kazanmıştır.

2- Begin Again (2013)


Keira Knightley ve Mark Ruffalo’nun başrollerinde olduğu film, kariyerinde düşüşe geçmiş bir müzik prodüktörü ile sevgilisi tarafından yeni aldatılmış bir bestecinin New York’da karşılaşmalarını anlatıyor. Filmin şarkılarından “Lost Stars“, ‘En İyi Özgün Müzik’ dalında Oscar’a aday olmuştur.

3- Inside Llewyn Davis (2013)


Oscar Isaac’in, müzik piyasasında zorlanan melankolik bir şarkıcıyı canlandırdığı film, 1960’lı yılların folk müzik sahnesine odaklanmakta. Hayalleri arasındaki engelleri müziğiyle aşmaya çalışan bu şanssız ama yetenekli karakteri izlediğimiz yapımın iki Oscar adaylığı bulunuyor. “Please Mr. Kennedy” adlı şarkısıyla da ‘En İyi Şarkı’ dalında Golden Globe ödülüne aday olmuştur.

4- Frank (2014)


Başrollerinde Michael Fassbender ve Dominic Gleeson’ın olduğu film genç bir müzisyenin, Frank’in liderliğindeki ilginç bir müzik grubuna katılmasını anlatıyor. İngiliz punk rock grubu “The Freshies” grubunun üyelerinden yola çıkılarak çekilen film, bu müzik grubunun yaratıcılık sürecine odaklanıyor.

5- The Broken Circle Breakdown (2012)


‘Yabancı Dilde En İyi Film’ Oscar ödülüne aday olmuş Belçika yapımı bu film, Elise ve Didier’in birbirlerine olan farklılıklarına rağmen ilk görüşte aşık olmalarını ve daha sonra kızlarının hastalığıyla olan mücadelelerini anlatıyor. İkilinin yer aldığı müzik grubunun şarkıları da hikayeye eklenince ortaya etkileyici bir yapım çıkıyor. Film, grubun yöneldiği “Bluegrass” müzik türünü de bu sayede izleyenlere tanıştırmış oluyor.

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
0
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0