Bunu okuyorsunuz:
“Hayat Nerde” dedi Ahmet Beyler

“Hayat Nerde” dedi Ahmet Beyler

2007 yılında kurulmuş bu pırıl pırıl grup. Kendilerinden daha önce hiçbir mevzu bahis olmamıştı şahsıma fakat dinlemeye ve bakınmaya başladıkça hem kendilerine hem de müziklerine ısındım açıkçası. 2015 yılında “Hayat Nerde” adlı albümü çıkartmışlar. 11 parçadan oluşan bu güzel albümün tamamını dinlemek toplamda 38 dakika sürüyor. Şarkılarını her dinlediğimde kulağıma farklı bir şeyler çarpıyor. Alternatif müziğe türk gruplar açısından biraz daha değişik bir yorum katmışlar şarkılarında. Trampet, darbuka, keman, akordiyon ve melodika gibi enstrümanlarla çok sesli bir biçimde oluşturulan parçaların çoğunda Türk Halk Müziği, Balkan ve Ege türkülerinden esintiler sezdim. Birazcık Progressive Rock-Pop tınıları da geliyor kulağa. Genel olarak çok güzel bir çalışma olmuş. Şu ana kadar türk alternatif müzik grupları arasında dinlediğim en enstrümantal grup diyebilirim. Türkiye’nin Beatles tarzında folk müzikle modern müziği birleştirebilmişler. Ellerinize sağlık Ahmet Beyler!

Bu grup hakkında en çok sevdiğim 2 şey oldu bakınırken.

1) Sosyal Müzik Gösterisi

Kısacası konserlerinde dinleyicilerini sahneye davet edip çalmaya devam ederken dinleyicilerinden doğaçlama olarak çaldıkları şarkıya doğaçlama bir şekilde devam etmelerini rica ediyorlar. Şimdi ben burada tam anlatamasamda sizi şu link’e yönlendirip anlamanızı sağlayacağım:

2) Akor

Birçok amatör müzisyenin büyük sıkıntısıdır cover yapmak isterken akor veya tab bulmak. Ahmet Beyler sağolsun “Hayat Nerde” albümündeki bütün şarkılarının söz ve akorlarını kendi internet sitelerinde paylaşmışlar. Bunlar çok güzel şeyler. Ulaşmak isterseniz şurayı tıklayabilirsiniz: Ahmet Beyler – Akorlar

Sevdim sizi, tuttum müziğinizi! Helal olsun Ahmet Beyler!

Şimdi gelelim klip olarak yayınlanan güzel şarkılarına:

Bilirkişi

Selam Söyleme

 

Grubun sosyal linklerini de şöyle bırakayım bi’ göz atarsınız:

 

Son olarak, ekstra bilgi için Wikipedia sayfalarına göz atabilirsiniz.

 

ve bonus…

 

25 Şubat’ta Atölye Hangart’ta gerçekleşecek Ahmet Beyler konserine davetiye kazanmak için tıklayın!

 

 

 

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
0
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0