Bunu okuyorsunuz:
Can ve Kazaz “Biraz Seni Özledim, Biraz Sohbetini Biraz Sesini”

Can ve Kazaz “Biraz Seni Özledim, Biraz Sohbetini Biraz Sesini”

Can Kazaz, sesinin tınısına hayran olduğumuz sanatçı. Çoğumuz onu Kırlangıçlar Gibi şarkısıyla tanırız, oysaki Yollar ve Su albümü o kadar güzel şarkılarla dolu ki…

Şu yukarıdaki alıntı, “Biraz” şarkısından. Bilmiyorum ki şu aralar içime işleyen başka bir şarkı var mı?

Can Kazaz da Sofar’la bizimle buluşanlardan. “Yollar ve Su” albümü ile gönüllere taht kurmuş sanatçı, şu an yeni albümüne hazırlanıyor. “Yollar ve Su” albümünün de ayrı bir hikayesi varmış bir röportajında okumuştum. Fırsat olursa bir kez de ben sormak isterim, yakın zamanda olur umarım…

2014’te yayınladığı Yollar ve Su albümünden Kırlangıçlar Gibi Spotify’da 330.000, Youtube’da ise 520.000 dinleyiciye ulaşmış. Benim ise çok ama çok sevdiğim Biraz parçası ise 513.000 dinleyiciye ulaşmış durumda. Youtube hesabını da aktif olarak kullanan sanatçıyı buradan takip edebilirsiniz.

Biraz şarkısının hikayesini anlattığı muhteşem akustik kayıt da hemen aşağıda. Kısa yazıyı okurken dinlemek isterken aslında yaşadığı durumu da anlamanız çok mümkün, bir anda bulunmak zorunda olduğu ortama adapte olmaya çalışması…

https://www.youtube.com/watch?v=JIUmf7ILfqc

Daha öncesinde rap alanında besteleri olan Kazaz, 5 yıldır aktif olarak alternatif müzikle ilgileniyor. Youtube hesabını da oldukça aktif kullanan sanatçı, aynı zamanda Spotify’da da listelerimizin vazgeçilmezlerinden.

Can Kazaz, Fizik öğretimini yarıda bırakarak burslu olarak girdiği Bilgi Üniversitesi Müzik bölümünü dereceyle bitirmiş, yaptığı Erasmus programıyla Litvanya’da çeşitli projelere katılmış.

Dört yıla prodüksiyonluğunu kendi yaptığı dört albüm sığdırmış, aynı zamanda aktif bir öğretim üyesi olan Can Kazaz, Bilgi Üniversitesi’nde müzik bölümünde araştırma görevlisi olarak çeşitli derslere giriyormuş. Ne zaman Bilgi’nin önünden geçsem bir koşu girip kendisini sorasım geliyor, bazen gece geç saatlere –sabaha karşı desem daha doğru olacak-  kadar çizim yaparken yarın gideceğim cesareti geliyor.

En son “Yine mi Sen İstanbul” teklisini yayınlayacağını duyurduğu Youtube hesabında. Heyecanla yolunu bekledik, iyi ki de beklemişiz. Emeğinize sağlık, bizim gibi İstanbul’dan kaçmak için fırsat kollayanlara derman oldu. Yine mi Sen İstanbul şarkısına çekilen klip, ilk klibi aynı zamanda ve çok başarılı. İzlemenizi şiddetle tavsiye ederim.

Bir de ne diyeceğim, Nilipek ile harika işleri var. Resmen izledikçe samimiyet ekrandan taşıyor, sizi kucaklıyor. Yan koltukta ben oturuyorum da video kaydı bitince alkışlamayı bekliyorum.

Can Kazaz’da sadece müzikle yetinmeyip blog yazanlardan. Yazdıklarını takip etmek isterseniz, İngilizce olarak girişte bulunuyor. Duruşunu ve düşünceleri için buraya alalım sizleri.

Yeni albümünü dört gözle bekliyoruz!

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
0
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0