Bunu okuyorsunuz:
MAYA’dan Etnik Dokulu Klip: Sarmaşık

MAYA’dan Etnik Dokulu Klip: Sarmaşık

Sürekli gelişen ve yenilenen tarzıyla Mabel Matiz, geçtiğimiz aylarda çıkarttığı dördüncü albümü MAYA’dan ilk klibini söz ve müziği Mabel  Matiz ve Sıla Gençoğlu’na ait olan albümün duygusal şarkılarından Sarmaşık’a çekti.

Albüm çıkmadan önce albümde bulunan Ya Bu İşler Ne ve Öyle Kolaysa‘ya çektiği kliplerle şarkılarda anlatılmak istenenleri kliplerde çok güzel yansıtmayı başarmış ve Altın Kelebek Ödülleri‘nde  Ya Bu İşler Ne, yılın en iyi klibi ödülünü almıştı. Hal böyle olunca Mabel Matiz’in bir sonraki klipleri için beklentimiz de yükseldi.

MAYA, kapak görselinden şarkılara kadar bütününde etnik dokular barındıran folkorik yapısı olan, Mabel Matiz için öze dönüşü temsil eden bir albüm. Sarmaşık‘da sözleriyle müziğiyle bu dokuyu tamamlayan şarkılardan. Fakat Sarmaşık diğer iki klipteki uyumu ne yazık ki yakalayamamış… Klip Antalya‘nın her sene 30 bin halı ve kilimin güneş altında bekletildiği Döşemealtı ilçesinin Killik Köyü’nde Sinan Tuncay yönetmenliğinde çekildi. Klibin teması albümün temasıyla uyumlu olması güzel de keşke sözleriyle de uyum içinde olsaymış dedirtiyor.

 

Öyle bir taht yaptım ki sana

Kimsenin gücü yok yerin’ almaya

Kor denizden o gül dudağın

Söyle şimdi kimden yana

Gönlün var mı bende sarmaşık

Yol mu karmaşık

Her neyse

Alıştık belki, aşk bu sırnaşık

Öldür dersin

Ölmez de

Kuş uçmaz kervan geçmez kerbela

Sana kolay gitmek, kalmak güç bela

Yırtıldık kağıt gibi ortadan

Satırlar sende ben beyaz boşlukta

Gönlün var mı bende sarmaşık

Yol mu karmaşık

Her neyse

Alıştık belki, aşk bu sırnaşık

Öldür dersin

Ölmez de

 

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
0
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0