Bunu okuyorsunuz:
Mutsuz Yarınlara İnanmayanlara “Öyle Olsa”

Mutsuz Yarınlara İnanmayanlara “Öyle Olsa”

Özlediğimiz ses Güler Özince’den yepyeni bir şarkı geldi geçtiğimiz günlerde! Merkür Retrosu’nu defalarca dinledik; video klibinin gülümsettiği, emek verilmiş halini defalarca izledik. Resmen parçası sömürdük derken bir yılın ardından Öyle Olsa  ile karşımızda!

Parçayı açıp dinleyip de içi umutla dolmayacak biri varsa lütfen gelsin, zira son zamanlarda dinlediğim en huzur veren parçalardan biri Öyle Olsa! Her zamanki gibi Güler Özince naifliği akıyor sözlerden.

Biraz teknik bilgi verip sizi parçayla baş başa bırakacağım. Bass gitarda Furkan Arınkal, davulda Ediz Hafızoğlu, trompette Onurcan Çağatay, tromponda Taşkın Akarsu, tuşlularda ise Alex Tsyntsaru bulunuyor. Düzenleme ise Güler Özince’ye ait. Kayıtlar Meriç Memikoğlu – Stüdyo Arı’da, davul kayıtları ise Düşler Akademisi Stüdyo’da yapılmış. Mix-Mastering de  Arıkan Sırakaya’ya ait.

Aramızda Merkür Retrosu dinlemeyen kaldıysa şuraya alalım kendisini. Kendisi benim top 10 listemde asla vazgeçilmeyecek bir parçadır. 🙂 Ayrıca video klibi Öyle Olsa’dan güzel olmasın; farklı şehirlerde, mekanlarda çekildiğinden mi, yoksa Boomerang uygulamasıyla kaydedildiğinden mi sevdiğim bir kliptir.

Ayrıca parçanın naifliğinin yanı sıra klibinin de çocuksu ruhunu seveceğinizi umuyorum! İyi dinlemeler,

 

Görüntüler, 1956 yılında Albert Lamorisse yönetmenliğinde yayınlanan Le Ballon Rouge isimli kısa filmden (telif sınırlaması olmaksızın) alınmıştır.
Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
0
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0