Bunu okuyorsunuz:
Pentegram 30. Yılında Akustik Albümüyle Karşımızda

Pentegram 30. Yılında Akustik Albümüyle Karşımızda

pentegram akustik

30 yıllık müzik serüvenlerine “Akustik” albümleriyle devam eden Pentagram sevenleriyle yeniden buluşuyor.

Sony Music etiketiyle geçtiğimiz hafta çıkış şarkısı “Sonsuz”u dinleyiciyle buluşturan, Pentagram 3 Mart’ta çıkardığı Akustik albümüyle karşınızda. Albümde; davulda grubun kurucularından olan  Cenk Ünnü, bas gitarda Tarkan Gözübüyük, gitarlarda Hakan UtangaçMetin Türkcan ve vokalde Gökalp Ergen  yer alıyor. Albümde aynı zamanda Türkiye’de Rock müzik dendiğinde akla gelen isimler de yer alıyor.

  • Bu serüvene eşlik eden, grubun eski üyesi olan ve “Trail Blazer” albümündeki yırtıcı vokalleriyle Pentagram tarihinde iz bırakan Ogün Sanlısoy, yeni albümde güçlü perküsyon düzenlemesiyle öne çıkan “No One Wins The Fight”ı ve Pentagram’ı kurulduğu 1987’den bu yana takip eden kemik kitlenin her daim favori şarkılarından “Fly Forever”ı yeniden seslendiriyor.
  • Yayımlandığı 1997 yılında Pentagram’ın daha geniş kitlelerce tanınmasını sağlayan “Anatolia”, uluslararası yankı bulan “Unspoken” ve  “Bir” albümlerinde Pentagram’ın sesi olan Murat İlkan, albümde Melisa Uzunarslan’ın kemanıyla büyülediği “For The One Unchanging” ve klasiklerden “In Esîr Like an Eagle” şarkılarını yorumluyor.
  • “Trail Blazer” ve “Anatolia” albümlerinde yüksek voltajlı imzaları bulunan Demir Demirkan da, Pentagram’a bu kez akustik gitarıyla eşlik ediyor.
  • 2010’da gruba katılan Gökalp Ergen, yakın dönem konserlerde hep bir ağızdan söylenen “Geçmişin Yükü”, “Uzakta” ve İskender Paydaş’ın piyanoyla sihir kattığı “Apokalips”i seslendirirken, “Give Me Something To Kill The Pain”de de Murat İlkan’la beraber unutulmaz bir düet sunuyor.
  • Albümün heyecan veren bir diğer sürprizi de, grubun yakın dostu Şebnem Ferah’ın “Anatolia” şarkısını seslendirmiş olması. Kendine özgü yorumuyla Anatolia’ya yeni bir boyut katan Şebnem Ferah, bu performansıyla da oldukça konuşulacak.

Pentagram, akustik enstrümanlarla tekrar yorumladıkları şarkılarında tüm efektleri kapatarak, 30 yıllık bir serüveni paylaştıkları her yaştan müzik tutkununu, yeni ve farklı bir yolculuğa davet ediyor. Bugün dijital platformlarda ve raflarda yerini alan “Akustik” albümü, Nisan ayında plak formatında dinleyiciyle buluşacak. Albümden yayınlanan  “Sonsuz” şarkısının Ömer Faruk Sorak yönetmenliğinde hazırlanan video klibi de  Pentagram’ın vevo kanalında ve tüm müzik kanallarında müzikseverlerle buluştu. Dile kolay, 30 yıl! Efsane kadro tekrar bir arada!

pentegram
“Akustik” albümlerinin konser turu ise;

Efsane kadro ilk kez 17 Mart’ta İzmir Arena’da dinleyicisiyle biraraya gelerek Körfez’e karşı şarkılarını seslendirdi. Ardından 22 Mart’ta rotayı Ankara’ya çevirip Jolly Joker Ankara’da konser verecek olan Pentagram, 25 Mart’ta İstanbul Volkswagen Arena’da sahne alacak. Grup 29 Mart’ta da Eskişehir 222 Park’ta akustik tınılarıyla şehri fethettikten sonra 31 Mart’ta Bursa Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde dinleyici ile buluşacak.

 

 

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
0
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0