Bunu okuyorsunuz:
Santana Woodstock’a Geri Mi Dönecek?

Santana Woodstock’a Geri Mi Dönecek?

santana

Müzik efsanelerinden Carlos Santana, orijinal bando arkadaşlarıyla tekrar bir araya gelerek, Woodstock’un yaklaşan 50. yıl dönümünü kutlamak istiyor. Woodstock’un yapıldığı mekana dönmek isteyen Santana’nın bu ifadeleri hepimizi heyecanlandırdı.

Maria Maria adlı şarkıyla hit olan Carlos Santana, 1969 yılının Ağustos ayında, Janis Joplin, Jefferson Airplane, The Who ve Jimi Hendrix gibi isimlerle Woodstock festivalinde muhteşem bir performans sergilemişti. 1960’lı yılların hippi kültürünün en üst noktasında yer alan Woodstock’ta sahne alan birçok sanatçı gibi, ikonik gitarist de konserinde psychedelic performansı ile unutulmaz bir deneyim yaşatmıştı.G

Büyük Planlar Yapılıyor

Woodstock, 2019 yılında 50. yıl dönümünü kutlamak için büyük planlar üzerinde çalışmaya başladı bile. Santana konuyla ilgili olarak RollingStone.com’a yaptığı açıklamada, “Umarım orijinal grubun parçası olan Cindy Blackman ve şimdiki grubuyla birlikte çalışmayı planlıyorum. Bu yüzden Woodstock’a üç grupla gelebilirim. Woodstock temelde birçok insanın önünde bulunduğum en güzel deneyimlerden birisiydi. Elli yıl hızlı geçti. Ancak şimdi daha genç ve daha net hissediyorum ve o zamandan daha fazla enerji ve daha fazla inancım var” ifadelerini kullandı.

Belirtmemiz gerekir ki Woodstock’un 50. yıldönümünü düşünen tek kişi de Santana değil. 2014 yılında Woodstock’un ortak yapımcısı Michael Lang, henüz ayrıntıları paylaşmasa da 2019’da bir şeyler yapabilecek olduklarının sinyalini verdi.

Woodstock Nedir?

Michael Lang, John Roberts, Joel Roseman ve Artie Cornfeld’in bir araya gelerek düzenlediği Woodstock 1969, birçok insanı kendisine hayran bırakan efsanevi festivallerden birisi. 400 bini aşkın genç bu muhteşem müzik ve sanat festivali için New York’un Bethel kasabasında bir mandırada buluştu. Festivalin mottosu ise “Üç gün barış ve sanat” idi. Festival 60’ların özgürlükçü ruhunu tam anlamıyla yansıtıyor.

 

 

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
0
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0