Bunu okuyorsunuz:
“Sevilen Şarkıya Rock Dokunuşu” Batu Akdeniz’den Bir Günah Gibi

“Sevilen Şarkıya Rock Dokunuşu” Batu Akdeniz’den Bir Günah Gibi

batu akdeniz

Batu Akdeniz’in yeni şarkısı Bir Günah Gibi 26 Ocak’ta tüm dijital platformlarda yerini aldı!

 

Coverlarına sadece sahnede yer veren Batu Akdeniz, geçtiğimiz aralık ayında yayınladığı Kara Sevda coverı ile dinleyicilerini şaşırtmıştı. Bu sefer de Ajda Pekkan’ın yorumuyla bilinen Bir Günah Gibi şarkısının coverını dinleyicileriyle buluşturdu. Konserlerine giden dinleyicilerinin daha önceden dinlemiş ve sevmiş olduğu şarkının düzenlemesi, mixi ve masteringi, diğer Batu Akdeniz şarkılarından alışkın olduğumuz gibi Umut Er imzası taşıyor.

 

“Bir sayfa kopuyor zamandan
Ayrılırken sen yanımdan
Bu aşkın daha en başından
Korkuyordum ben sonundan”

 

Bir Günah Gibi

Batu Akdeniz diskografisine baktığımızda Bir Günah Gibi’nin gerçekten bir cover gibi değil de Batu’nun yazmış olduğu bir şarkı gibi durduğunu söyleyebiliriz. Çünkü şarkıda Batu Akdeniz’in söz yazarlığında sıkça gördüğümüz gibi yakıp yıkan, inciten, iz bırakan bir aşkı dinliyoruz. Batu kendi ifade biçimine en benzeyen şarkılardan biri olan Bir Günah Gibi’yi almış, üstündeki yıldız tozlarını silkelemiş ve onun yerine karanlığı koymuş. Böylece cayır cayır bir soundla harmanladığı bu pop şarkısını, inanılmaz tutkulu ve ikonik bir rock şarkısına dönüştürmüş. Nakaratındaki başarılı vokali, müthiş gitarları gibi eklediği imza detaylarla şarkıya izini kazıyan Batu Akdeniz, sonuç olarak ortaya dinlemesi çok keyifli bir iş çıkartmış.

 

“Ne bugün ne de yarından
Beklediğim ne kaldı
Beni o gün senden kıskanan
Resimler de sarardı”

 

Yerli Rock

Bu sene yeni uzunçalar albümünü yayınlayacağının haberini veren Batu Akdeniz, bir yandan da konserlerinde dinleyicileriyle buluşmaya devam ediyor. Siz de Batu’nun yeni şarkılarından ve konserlerden haberdar olmak isterseniz Batu Akdeniz’i Instagram hesabından takip edebilirsiniz. Son olarak çok yakın zamanda gelecek Batu Akdeniz ve Umut Er video röportajımızın da haberini vermek isteriz. Yerli rock sahnesinin yetenekli ve yaratıcı ikilisiyle olan inanılmaz güzel sohbetimizi izlemenizi kesinlikle öneriyoruz. Yayınlandığında hemen haberinizin olması için Altmüzik Youtube kanalına şimdiden abone olabilirsiniz!

 

“Bir günah gibi gizledim seni
Kimse görmedi seninle beni
Ağlarken içim güldü gözlerim
Bir günah gibi gizledim”

 

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
3
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0