Bunu okuyorsunuz:
SUB (Surrounded Underground Broadcast) ile Alternatif Müzik ve Elektronik Müzik Bir Arada

SUB (Surrounded Underground Broadcast) ile Alternatif Müzik ve Elektronik Müzik Bir Arada

İstanbul underground sahnesinin çeşitli noktalarından dikkat çeken isimlerin bir araya geldiği bu geceyi çevreleyen müzik ve görsel deneyim durmayacak.

Mosquito ve Midvil ile başlayacak maratonda sırasıyla TKO ve Document1 yer alıyor. Saat 00:00’ı gösterdiğinde live performansı ile HICCUP gülücükler ile gül buketleri dağıtacak. Gecenin kapanışı Dj Performans ile Vesim Ipek’in ellerinde.

 

Line Up

HICCUP yüksek sesli bir reaksiyondur, yapay elektronik sesler ile doğal akustik sesleri birbirine karıştırma deneyleri yapar. 2015’in başlarında sahne almaya başlayan HICCUP, 2010’dan bu yana uzanan bir müzikal geçmişle yolları kesişen iki müzisyen, Mert ve Mustafa’dan oluşmaktadır. Müzikal tarzlarını bir janra ile tanımlamak zor olsa da, HICCUP deneysel bir yaklaşımla elektronik dans müziği icra etmektedir. İstanbul’da ikamet eden duo 2 yıldır çeşitli mekan ve sahnelerde dj set ve canlı performanslar vermektedir.

https://facebook.com/hiccupsound/
————————–————

Document1 2013’ten beri faaliyet hâlinde olan Document1, M4NM etiketi altında ilk uzun çaları Moment’i ve geçtiğimiz günlerde ikinci albümü Nova’yı yayınladı.

https://soundcloud.com/document1
————————–————

TKO (Technical Knock-Out) Düşüncelerine sonic öğelerle fiziksel boyut kazandırır. Son dönemde Duchamp’ın “Conceptual Art” ve Pauline Oliveros’un “Deep Listening” tekniklerinden beslenerek çalışmalarına yön veren TKO, Abstract Protest düşüncesini benimsemiş, manevi tatminin dışında içe dönük tecrübelerini işitsel yollarla kitleye ulaştırmayı da hedefler.

https://soundcloud.com/oktuncer
https://facebook.com/TKO34
————————–————

Midvil 2014 yılında sesini çıkartmaya başlayan Midvil, Doğan, Ahmet ve Buğra’nın bir araya gelmesi ile son halini almış oldu. Çıktıkları yolculukları tonlarına yansıtarak, fizik ötesi dünyaya geçmeyi amaçlayan üçlü, son zamanlarda Great Journey adlı EP’lerini evrene bırakmaya hazırlanıyor.

https://facebook.com/MidvilBand
————————–————

Mosquito 2008 yılında İstanbul’da temelleri atılmış 4 kişiden oluşan ingilizce müzik yapan alternatif rock grubudur. 2015 yılının Mayıs Ayında dört şarkılık EP “Synesthesia” yı daha sonra Aralık ayında ise üç şarkılık “Insane People” adlı EP’lerini yayınlamışlardır.

https://facebook.com/mosquitofficial
————————–————

Vesim Ipek, 1995 yılında Istanbul’da doğan DJ ve prodüktör, başta Küçükçiftlik Park, Maslak Arena, indigo olmak üzere Istanbul ve Türkiye’de birçok gece kulübü ve festivalde performans göstermiştir. 2015 yılında çıkardığı Hunter ve 2016 yılında çıkardığı Beat Bang ile bir ivme yakalamış ve yaptığı remixler ile dünya çapında ünlü DJ’lerden destek almıştır. Be The 1 ve Astronomia remixleri Nicky Romero’nun radyo programında yer almıştır. Dans müziği üzerine tüm türler mixlerinde yer almakta olup, ürettiği parçalarda da dans müziğinin etkilerini görmekteyiz.

​https://facebook.com/vesimipek
​https://soundcloud.com/vesimipek
————————–————

*Giriş ücreti: 20₺
*Etkinlikte 18 yaş sınırı vardır.

Bu etkinliğe çift kişilik davetiye kazanmak işte görevin:
Sayfanın altında yer alan Facebook yorumları bölümüne ‘bu etkinlik davetiyesini neden sana vermeliyiz’ yazmalısın.

 

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
0
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0