Bunu okuyorsunuz:
Stüdyo, Sahne Ve Canlı Kayıt Sınırlarını Bulanıklaştıran: Biblo – Leke EP

Stüdyo, Sahne Ve Canlı Kayıt Sınırlarını Bulanıklaştıran: Biblo – Leke EP

biblo - leke ep, albümü

Biblo’nun abstrakt ritimler, kaotik ambiyans, hayalet vokaller ve karamsar bass unsurları barındıran yeni albümü “Leke” Transferans Müzik etiketiyle yayında.

 

“Leke”de bas, synthesizer, midi, davul programlama gibi çeşitli elementleri atmosferik melodilerle bir araya getiren şarkılar farklı alan ve ortamları birleştirirken, stüdyo, sahne ve canlı kayıt arasındaki sınırları da bulanıklaştırıyor.

 

 

İstanbul’da yaşayan elektronik müzik prodüktörü biblo, gündelik hayattan gürültüleri, başka şarkılardan sample’lar ve kafası karışık ritimlerle kolajlıyor. Şu ana kadar bir çok labeldan dijital albüm ve EP’ler yayınlayan biblo, son albümü ‘Ad Nauseam’ı 2016 sonunda bandcamp üzerinden dijital olarak paylaşmıştı.

 

biblo - leke ep
biblo – leke ep

EN

Biblo’s music is influenced by ambient and bass roots, including abstracted rhythms, chaotic ambience, ghostly vocals and moody bass elements. Combining various elements such as bass, computer, midi and drum programming with atmospheric melodies, her songs develop and combine experiences and environments, while blurring the boundaries between studio, stage, and live recording.

Biblo is an electronic music producer, living and working in İstanbul. She published self-released albums and EPs, and on labels such as Quetzi Recordings (2010), Terranian Recordings (2012), EICV7” (2012), Aentitainment (2013), Tektosag Records (2014), C sides Records (2014) and Wolves and Vibrancy Recordings (2017). Her last release was a Split EP with Berlin based producer Jasmine Guffond called ‘Change/Future Present’ in 2018.

 

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
0
karasızım
1
olamaz!
1
üzücü
0