Bunu okuyorsunuz:
Uzayın Ücra Köşelerinden Dünyanın Merkezine: Onur Hunuma’dan Cosmological EP

Uzayın Ücra Köşelerinden Dünyanın Merkezine: Onur Hunuma’dan Cosmological EP

onur hunuma

Henüz keşfedilmemiş bir evrenin folk müziğini sunuyoruz bugün sizlere. İstanbul’da çalışmalarına devam eden ve kendini üretmeye programlamış genç senfonik metal icracısı Onur Hunuma uzay temalı “Cosmological” isimli EP’sini yayınladı. Dinlerken uzayda aslında seslerin duyulabildiğini hissedeceğiniz bu EP hakkında Onur şöyle diyor:

“2015 sonlarına doğru çalışmalarına başlayıp 1 Şubat 2016 da Outer Space’i çıkardığımda kafamda bir albüm serisi konsepti vardı. Outer Space’de derin uzay-zaman ve bilinmezliğin getirdiği karanlığı işlemiştim. Sonraki albümde de (Cosmological EP olarak çıktı gerçi) derin uzaydan dönüp bizim Samanyolu galaksimizde neler dönüyor olabileceğini hayal ettim. Dünya’dan teleskopla galaksimizi izleyen birisinin kapılacağı duyguları yer yer dünyevi materyaller de kullanarak hissettirmeye çalıştım.”

Yani uzun lafın kısası Derin Uzay’da (Outer Space) belli bir arayışın ve maceranın ardından bizim dünyamızda ve galaksimizde neler olabileceği ile ilgili bir senaryo mevcut diyebiliriz. Bundan sonraki albümün konsepti de yine bu seri üzerinden mi devam eder bilemiyorum fakat öyle olursa da bir sonraki albümde dünyanın yaratılışını parça parça kronografik şekilde işlemeyi düşünüyorum.”

EP Tracklist ise şu şekilde:

– From Obscurity
– Tales Of Sakura
– Project: A.L.I.E.N
– Artificial Intelligence
– To Awareness
– Tales Of Sakura (Orchestral Intro & Outro)

EP’ye bütün dijital platformlardan erişebilirsiniz. Müzikal serüveninde Onur’a bol şans diliyoruz.

 

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
0
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0