Bunu okuyorsunuz:
Yeni Rotamız: Evden Üretim

Yeni Rotamız: Evden Üretim

karantina, müzik, altmuzik, karantina konser, instagram konser, canlı yayın, instagram

Yaklaşık bir aydır zorunlu bir şekilde evlerimizdeyiz dolayısıyla istesek de istemesek de içimize dönmek ve kendi hayatlarımız da dahil olmak üzere herşeye uzaktan bakmaya başlamak zorunda kaldık.

Bazı yönlerden bizleri oldukça iyi etkileyeceğine inandığımız bu sürecin elbet ki en başından bu yana sanatı, üretimi ve tüm bunları insanlarla buluşturmayı nasıl etkileyeceği merak ettiğimiz bir konuydu. Bu süreç içerisinde hem görsel sanatlar da hem müzik de bizleri oldukça sevindiren çalışmalar karşımıza çıkıyor.

 

karantina, izolasyon, korona, tedbir, altmuzik, altmuzik.com, müzik
karantinada üretim

Dünya’nın karşı karşıya kaldığı durum her gün, her an haberler aracılığıyla bizleri kuşatırken efkarımızı ilk etapta sanatçıların kendi sayfalarından yaptığı  ya da onların yayın yapmalarına aracılık eden topluluk sayfalarının Instagram canlı yayınları dağıtmaya başladı. Hepimiz, en sevdiğimiz şekilde, bu canlı yayın konserlerinde bir araya gelip bir an olsun içinde bulunduğumuz durumun dışına çıkıyoruz. ‘#BirlikteGüzel’ Instagram sayfası bu konuda hızlı bir giriş yaptı ve daha ilk günlerden Akın Sevgör’den, Ekin Beril‘e bizleri sevdiğimiz birçok isimle bir araya getirdi.

Son günlerde ‘Zorlu Psm’ Instagram sayfasında da aynı şekilde mini ev konserleri başladı. Nova Norda düzenli bir şekilde her gün aynı saatte, Birkan Nasuhoğlu ile birlikte canlı yayınlarda mini konserler vermeye zaten sürecin en başında başlamıştı. Zeynep Bastık özellikle ‘Açık Koltuk’ İnstagram sayfası üzerinden oldukça keyifle takip ettiğimiz yayınlar yapmaya devam ediyor.

Her geçen gün canlı yayınlar katlanarak arttı ve şuanda birçok sayfa ve sanatçı aracılığıyla, bu yayınlar oldukça keyifli bir şekilde, en sosyalleştiğimiz alana dönüştü. Birçok sanatçı bu yayınları, iş disipliniyle ve önem vererek yürütüyor. Bu çalışmalara saygı ve hayranlık duymamak mümkün değil.

 

Birkan Nasuhoğlu – Diken

Şuan geldiğimiz noktada heyecanla takip ettiğimiz diğer bir konu ise, müzisyenlerin yeni şarkılarını yayınlamak üzere evde kendi imkanlarıyla çektikleri klipleri.. Son yıllarda bu konudaki çalışmalarda dinleyicinin büyük prodüksiyonlarla ortaya çıkan işlerden ziyade, daha az profesyonel görünen ancak samimiyeti daha yüksek olan işlere ilgisinin arttığı bir gerçek ve bununla birlikte içinden geçtiğimiz şu süreçte daha umutlu ve birlikte hissetmemize destek olan  bu çalışmaların dinleyicinin kalbine kaht kurduğu aşina.. Öncelikle geçtiğimiz haftalarda Birkan Nasuhoğlu yeni şarkısı ‘Diken’ için çektiği klibi yayınladı.

 

 

Sedef Sebüktekin – Unutmam Lazım

Bu hafta Sedef Sebüktekin’den ‘Unutmam Lazım’ isimli şarkısı için kendi evinin terasında çektiği klibi geldi.

 

Ufuk Beydemir – Naber

Ve geçtiğimiz haftalarda sosyal medya üzerinden Ufuk Beydemir  ‘Naber ‘ şarkısına hazırlanacak klip için sosyal medya aracılığı ile sevenlerinden herhangi bir konsept belirlemeden, 15 saniyelik videolar istedi. Netice itibariyle geçtiğimiz günlerde klip yayınlandı. Daha önce de bu tarz klipler yapılmıştı ancak şu içinden geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan görüntülerin bizlerde edindiği yer çok daha anlamlı ve etkileyici oldu. Klip için gelen videolarda sevenleri, sürpriz bir şekilde, Ufuk Beydemir’in doğum gününü kutlayarak işin değerini ayrı bir noktaya taşıdılar.

 

İmkanların ve mesafenin, yaratıcı insanlar için asla bir engel teşkil etmeyeceğini bir kez daha anlamış olduk. Bu süreçte öğrendiklerimize sevgilerle…

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
5
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0